Przygotowanie dorosłych do chrztu, bierzmowania, Eucharystii!

Autor: Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi
Przygotowanie dorosłych do chrztu, bierzmowania, Eucharystii!

Początek 20 września 2021 o godz. 19.00. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny,  ul. Ks. I. Skorupki 7.

Ośrodek Katechumenalny pomaga nieochrzczonym dorosłym w przygotowaniu do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania i eucharystii. Metoda działania opiera się na trzech filarach: wspólnoty, liturgii i spotkań indywidualnych z katechistą. Celem cotygodniowych katechez jest doświadczenie wspólnoty oraz zapoznanie z podstawami wiary i wprowadzanie w chrześcijański styl życia. Celebracje liturgiczne doprowadzają do źródła i szczytu życia Kościoła, a indywidualne spotkania z katechistą są okazją do poruszenia tematów bardziej osobistych związanych z życiem i wiarą. Wspólne spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o 19.00 i trwają ok półtorej godziny.

Dla osób ochrzczonych, które nie przyjęły pierwszej komunii świętej Ośrodek Katechumenalny proponuje podobną drogę jak nieochrzczonym, dostosowując odpowiednio do ich potrzeb treści, mające pomóc w odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia sakramentów pokuty i pojednania, bierzmowania i eucharystii.

Zainteresowani pogłębieniem wiary i przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, mogą podjąć czteromiesięczną formację opartą na wcześniej wspomnianej metodzie Ośrodka. Cotygodniowe wspólne spotkania odbywają się w piątki (od 1.10.2021) w godz. 19.00 – 20.30. Zwieńczeniem kursu jest wspólna celebracja sakramentu bierzmowania w Archikatedrze Łódzkiej.

Ośrodek Katechumenalny ma też propozycję dla par zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie. Jest to także propozycja dla par, które jeszcze nie podjęły decyzji o narzeczeństwie, to okazja do głębszego poznania się i rozeznania właściwej decyzji życiowej. Czteromiesięczny kurs jest swego rodzaju inwestycją w związek, ma na celu umocnienie wzajemnej więzi uczestników, ale także osobistej relacji z Panem Jezusem, na którym będą mogli bardziej świadomie budować wspólne życie. Spotkania są prowadzone wspólnie przez małżonków, osoby konsekrowane i duchowne. Odbywają się co tydzień w środy w godz. 19.00 – 21.00. Zapisy na stronie:  https://domalzenstwa.pl/

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny został utworzony przez ks. abp. Grzegorza Rysia w 2017 roku. Od tego czasu, w formacji uczestniczyło ok 600 osób. Obecnie duszpasterzem Ośrodka jest ks. Piotr Przybysz, a koordynatorem s. Ewa Godzińska CHR.


Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi
ul. Ks. Ignacego Skorupki 9
90-458 Łódź
http://katechumenat-lodz.blogspot.com/
e-mail: chrzestdoroslych@archidiecezja.lodz.pl
Koordynator: s. Ewa Godzińska CHR tel. 885-555-020
Duszpasterz: ks. Piotr Przybysz tel. 519-781-783