UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13.05.2018 R.

  1. Dzisiaj przypada 101. rocznica objawień fatimskich i 37. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową połączone z nabożeństwem majowym rozpoczniemy bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. wieczornej ok. 19:45. Wyjątkowo dzisiaj nie będzie nabożeństwa majowego o godz.17:30.
  2. W czwartek o godz. 19:00 Msza Św. o urodzaje z obrzędem poświęcenia pól dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa.
  3. W najbliższą sobotę 19 maja nasz kleryk Paweł Skowron o godz. 10:00 w bazylice archikatedralnej w Łodzi przyjmie świecenia diakonatu. Wszystkich nas na tę uroczystość serdecznie zaprasza. W dniu następnym podczas Mszy Św. o godz. 12:00 w naszym kościele, będzie dziękował Panu Bogu za łaskę powołania i wybrania do stanu duchownego. Po Mszy Św. ks. diakon w raz z rodzicami zaprasza na spotkanie przy herbacie do salki w dolnym kościele. Od wczoraj kandydaci do diakonatu przeżywają swoje rekolekcje przed święceniami. Chciejmy ich wspierać przez ten tydzień naszymi modlitwami.
  4. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Św. tj. 19 maja w sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie , które rozpocznie się w kościele o godz. 19:00.
  5. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 10:30. Dzieci zgromadzą się przed kościołem do godz. 10:15. Po uroczystym powitaniu i wprowadzeniu do kościoła rozpocznie się Msza Św.Dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się nabożeństwo pokutne ze spowiedzią sakramentalną i z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
   Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i członków rodzin w czwartek i piątek od godz. 17:00 do 18:30.
  6. W przyszłą niedzielę kończy się Okres Wielkanocny i możliwość odbycia nakazanej spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę w dn. 02 czerwca br. Zapisy u p. Anny Grzanki.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kruchtach
   kościoła.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Halina Ponińska. Dobry Jezu a nasz Panie…