V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 R.

  1. We wtorek rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc – maj, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Najświętszej. Przez cały miesiąc Nabożeństwa Majowe ze śpiewem litanii loretańskiej i czytanką maryjną codziennie o godz. 17:30. Z tego względu środowe wypominki za zmarłych będą o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych.
  2. Warto również utrzymać i przekazać młodszemu pokoleniu zwyczaj śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
  3. W czwartek, 03 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe i Godzina Święta o godz. 17:30. Nie zapomnijmy wcześniej wywiesić flagi narodowej.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18:00. Ze względu na uroczystość poradnia rodzinna czynna będzie w następny czwartek tj. 10 maja br. o godz. 19:00.
  5. W I piątek miesiąca po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź św. podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 15:30. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się o godz. 9:00
  6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. i różaniec.
  7. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zawiada­mia, że alumn Paweł Skowron jest kandydatem do święceń diakonatu. Święcenia te będą udzielone w sobotę, 19 maja 2018 roku o godz. 10°°, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.
  8. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Teresę Nowak. Dobry Jezu a nasz Panie