V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 r

KOMUNIKATY   DUSZPASTERSKIE

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej – w najbliższą niedzielę 18 marca o godz. 10:30.
  Koła Żywego Różańca spotykają się dziś w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 16:45.
 2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15.
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:15.
 3. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00.
 4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Św.
  A Mszę Św. o godz. 10:30 rozpoczniemy uroczystą procesją z palmami od krzyża misyjnego na zewnątrz świątyni. Prosimy, abyśmy zgromadzili się przed kościołem, tak dzieci jak i dorośli, na obrzęd poświęcenia palm.
 5. Osoby, które nie mogły skorzystać z sakramentu pokuty podczas rekolekcji mogą spowiadać się codziennie podczas każdej mszy św. oraz w czwartek od 19:00 do 20:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego podczas adoracji Najśw. Sakramentu. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na Niedzielę Palmową czy też ostatnią chwilę w Wielkim Tygodniu zwłaszcza na Wielką Sobotę.
  Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w najbliższy piątek 23 marca br. od godz. 9:00. Osoby i adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 22.03. br. włącznie.
 6. Na początku Wielkiego Postu zabraliśmy do domów puszki Jałmużny Wielkopostnej, aby dzięki własnym wyrzeczeniom i umartwieniom podzielić się z najbiedniejszymi i potrzebującymi. Od dziś do Niedzieli Palmowej włącznie, owe skarbonki z naszą jałmużną, możemy składać do przygotowanego pojemnika przed głównym ołtarzem.
 7. Serdeczne podziękowania składam wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty i przygotowanie Grobu Pańskiego tym, którzy indywidualnie je składali w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Również pragnę podziękować mieszkańcom Baryczy za złożone ofiary zebrane przez panie. Bóg zapłać.
 8. Dziś i za tydzień – w Niedzielę Palmową nasza młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej po Maszach Świętych będzie rozprowadzała palmy.
 9. Wszystkich chętnych pragnących pomóc w generalnym sprzątaniu kościoła przed świętami zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 9:00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Niedzielę”, „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego