VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 06.05.2018 R

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17:30 nabożeństwo majowe połączone z adoracyjnym.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące oraz o błogosławieństwo w pracy na roli. Podczas nabożeństw majowych i Mszy Św. z modlić się będziemy o dobre urodzaje.
 3. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju Msze Św. przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o rychłe ustalenie z nami terminów tych Mszy Św.
 4. We wtorek, 8 maja przypada uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Św. o godz. 6:00, 7:00 i 18:00.
 5. W najbliższy czwartek 10 maja o godz. 17:15 spotkanie z rodzicami dzieci przystępującymi do I Komunii Św. A o godz. 17:30, po zakończeniu próby liturgicznej, w zakrystii odbiór alb.
 6. W ten czwartek, drugi miesiąca maja, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Bożego Miłosierdzia o godz. 19:00.
 7. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiali na zakończenie nabożeństw majowych.
 8. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 maja przypada 101 rocznica objawień fatimskich. Podobnie jak w roku ubiegłym każdego 13 dnia miesiąca spotykać się będziemy na Nabożeństwie Fatimskim z procesją. Za tydzień połączymy je z majowym nabożeństwem a rozpoczniemy je po zakończeniu Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18:45.
 9. W Domu „Magnifikat” przy ul Swojskiej, w ośrodku CARITAS AŁ, w każdy czwartek o godz. 18:00 odbywa się kurs ALPHA. Jest to cykl 10 spotkań, prowadzonych przez kapłanów i świeckich, prezentujących istotę chrześcijaństwa. To zaproszenie kierowane jest nie tylko do tych, którzy chodzą regularnie do kościoła, ale również do tych, którzy dawno w nim nie byli, a są zainteresowani wiarą chrześcijańską. Na ALPHIE można zadać każde pytanie i włączyć się w dyskusję na tyle na ile chcemy.
  Zaś za tydzień podczas wszystkich Mszy Św. będziemy mogli w kilku minutach spotkać się i poznać naszych sąsiadów mieszkających i tworzących wspólnotę domu „Magnifikat”.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele przy wyjściu.