VI Niedziela Wielkanocna 2017-05-21

VI Niedziela Wielkanocna – 21-05-2017 r.

Komunikaty duszpasterskie

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe celebrowane codziennie o godz. 17:30.
  Dzisiaj z racji na trzecią niedzielę miesiąca spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 17:00.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:30 ostatnie już spotkanie z rodzicami dzieci kl. trzecich przed uroczystością I Komunii ich dzieci w dniu 04 czerwca br. A za tydzień czyli 28 maja, także po Mszy Św. o godz. 10:30, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas czwartych czyli „rocznicowych”.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące oraz o błogosławieństwo w pracy. Zachęcamy w tych dniach, do udziału w nabożeństwie majowym z modlitwą o dobre urodzaje.
 4. We wtorek 23.05. br. o godz. 19:00 w Poleszynie Msza Św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli dla wszystkich mieszkańców.
 5. W liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych 24 maja, w środę, przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe i modlitwę w tej intencji o godz. 17:30 oraz Mszę Świętą.
 6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza poprzez pamięć w modlitwie i udział we Mszy Św..
 7.  W piątek także, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiali na nabożeństwach majowych.
 8. W najbliższą sobotę 27 maja XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12:00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź – Metropolita Gdański.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kruchtach kościoła.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Filip Zawadzki. Dobry Jezu
  a nasz Panie…

Modlitwa do Św. Michała Archanioła.