Zniszczono zabytkowe drzwi do łódzkiej katedry

Autor: ks. Paweł Kłys
Zniszczono zabytkowe drzwi do łódzkiej katedry

W nocy z wtorku na środę (6/7 lipca) – dokładnie po godz. 3:00 – nieznany sprawca wymalował białym sprayem napis na głównych drzwiach łódzkiej katedry. Po dokonaniu aktu wandalizmu odjechał.

Jak informuje ks. Ireneusz Kulesza – proboszcz łódzkiej katedry – zdarzenie to z samego rana zgłosiłem na Policję. Zabezpieczyłem nagrania z monitoringu katedralnego i przekazałem je Policji. – dodaje.

Policja poszukuje sprawcy tego aktu wandalizmu.

Należy dodać, że w minioną niedzielę w południe grupa protestujących przed katedrą pozostawiła na kostce brukowej przed wejściem do świątyni ślady odciśniętych w czerwonej farbie dłoni.- Prawdopodobnie jest to farba olejna, której usuwanie będzie bardzo kłopotliwe i kosztowne. – tłumaczy ks. Kulesza.

Nie wiadomo czy oba zdarzenia należy łączyć ze sobą. Policja zajmuje się w/w zajściami.