30 Niedziela Zwykła
27 Października 2019r.
- Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. W czwartek ostatni w tym miesiącu różaniec. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
- Zbiórka młodzieży wyjeżdżającej na czuwanie „Noc Świętych” do łódzkiej Katedry, 31 października o godz. 18 przed kościołem, powrót ok 22.00. Jest możliwość aby się jeszcze zapisać, zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym duchowym wydarzeniu.
- W najbliższy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.
- W piątek – 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane o godzinie 7:30, 9:00, i 10:30 oraz na cmentarzu o godz. 14:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.
O godz. 13:00 rozpocznie się procesja żałobna połączona, z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach „oktawalnych” „jednorazowych”.
Po procesji ok. godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z wypominek „oktawalnych” i „jednorazowych”. Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., o którym nie można ani zapomnieć, ani go pominąć.
W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada przypada też I piątek miesiąca. Nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dzień wcześniej w czwartek 31 października od godz. 8:00. Spowiadamy podczas mszy świętych.
- W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przeprowadzona będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na potrzeby WSD w Łodzi. Przy puszkach posługiwać będą nasi ministranci.
- W sobotę 2 listopada Dzień zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 6:30, 7:00, 9:00; i 18:00. Z racji na I sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 – nabożeństwo różańcowe z wypominkami rocznymi i półrocznymi. Wieczorem wypominki „oktawalne” z nabożeństwem o godz. 17:00. Msza św. w intencji zmarłych z wypominek „oktawalnych” o 18:00.
- Od 2 do 8 listopada włącznie, czyli w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, gromadzić się będziemy o godz. 17:00 na nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych a następnie sprawować za nich Eucharystię o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne od środy 13 listopada.
- Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą (choćby myślną). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
- W przyszłą niedzielę 3 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w kościele młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
- W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.
- Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą. Serdeczne Bóg zapłać.
- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.
- Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury
- Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
- 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
- 1 XI – wszyscy święci Pańscy.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Modlitwa papieża Leona XIII
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
