6 Niedziela Wielkanocna
5 Maja 2024r.
-
Dzisiaj taca na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej
-
W naszej świątyni nabożeństwo majowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.
-
W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe w ramach nabożeństwa majowego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i dzieci.
-
Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie.
-
W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
-
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.
-
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
-
W przyszłą niedzielę (12 maja br.) w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna, którą zgodnie z prawem kanonicznym przeprowadza biskup co 5 lat. Naszą parafię wizytować będzie ks. bp Ireneusz Pękalski. Biskup wizytator przybędzie do nas na trzy Msze Świętej o godz. 9.00; 10.30 i 12.00.
-
Na Mszy Świętej o godz. 9.00 złożone będzie też sprawozdanie z 5 lat, od ostatniej wizytacji przez ks. proboszcza oraz przedstawicieli różnych grup działających przy naszej parafii. Na Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszam Straż pożarną z Kolumny i Orpelowa, Koła Gospodyń Wiejskich w ich pięknych strojach, poczty sztandarowe, Leśników w ich mundurach.
-
Na Mszy św. o godz. 10.30 sprawozdania będą mówiły dzieci działające w różnych grupach parafialnych.
-
Na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii i sprawozdania młodzieżowych grup. Zapraszam wszystkich parafian na spotkanie z ks. biskupem na poszczególnych Mszach Świętych. Mam nadzieję, iż licznie zgromadzeni damy świadectwo naszej wiary i łączności z Chrystusem.
9. W sobotę 18 maja zapraszamy na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 19.30 Nieszporami a zakończenie Eucharystią o godz. 22.00
10. Z racji Jubileuszu 75-lecia istnienia naszej Parafii i w 20 rocznicę od jej konsekracji 26 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka. Już dzisiaj zapraszam do wspólnej modlitwy i dziękczynienia. Zapraszam na tę Mszę Świętą Straż pożarną z Kolumny i Orpelowa, Koła Gospodyń Wiejskich w ich pięknych strojach, poczty sztandarowe, Leśników w ich mundurach, zapraszam wszystkich parafian i gości.
-
W czwartek 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz – młodzież Nazaretańską wraz z rodzinami ze Stowarzyszenia Rodzin Nazaretańskich
II ołtarz– druchów z OSP
III ołtarz – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kleryków
IV ołtarz – mieszkańców Orpelowa
Odpowiedzialnych za przygotowanie poszczególnych ołtarzy proszę o zgłoszenie się do księdza proboszcza po baner do dekoracji ołtarza.
12. W niedzielę 2 czerwca zapraszamy na parafialny piknik. Będzie to okazja. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Wszystkich, którzy mają pomysły dotyczące organizacji pikniku oraz chcieliby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 maja bezpośrednio po Adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła.
13. Msze święte z prośbą o urodzaje:
-
przy krzyżu w Baryczy dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa w środę 15 maja o godz. 19.00
-
Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024r.. Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Anny Grzanka. Koszt 60,- zł. Zapraszamy.
-
Od poniedziałku do soboty w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.
-
W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
-
W dzień powszedni wieczorem spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.
-
Daty I Komunii Świętej w parafii w I Komunia Święta jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.
Rok |
Data I Komunii Świętej |
2024 |
19 maja |
2025 |
18 maja |
2026 |
17 maja |
2027 |
16 maja |
-
Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe. Ofiary na okna: zł. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie zł.
-
Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
-
W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.
-
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
-
Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
-
Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
-
Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. W programie o godz. 12.00 modlitwa Regina Caeli w sali o. Augustyna Kordeckiego, następnie konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass, świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”, o godz. 14.00 Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu) oraz modlitwa różańcowa.
-
Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.
-
Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2024/2025. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl
-
Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane Wyczekani. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Drzewocinach. Weekendowe rekolekcje adresujemy do osób samotnych w wieku 25-38 lat. Chcemy po raz kolejny stworzyć atmosferę modlitwy i osobistego rozwoju, które mają pomóc odnaleźć swoje miejsce w planie Boga. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com
-
Zapraszamy do bazyliki archikatedralnej na Mszę św. 3 maja o godz. 9.30 z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszy św. przewodniczył będzie kard. Grzegorz Ryś, arcybiskup metropolita łódzki.
-
Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.
