9 Niedziela Zwykła
2 Czerwca 2024r.
-
Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
-
Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
-
Dzisiaj o godz.11.40 modlitwa rodzin za rodziny w kaplicy Matki Bożej.
-
Dzisiaj wyjątkowo z racji pikniku – nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 12.00 i procesja eucharystyczna
-
Dzisiaj piknik parafialny, na który zapraszamy wszystkie dzieci i ich najbliższych. Początek o godz. 16.00.
-
Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…
-
Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia nieszpory i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, lektorów, ministrantów, bielanki, młodzież, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 6 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie wianków z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.
-
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, klerykom, policji i straży pożarnej z Kolumny i Orpelowa, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
-
Składamy WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku parafialnego.
-
Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej świątyni nabożeństwo odprawiane jest od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 7.30 rano.
-
W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca.
-
W pierwszą środę zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o św. Józefie o godz. 7.00. Po niej litania do św. Józefa.
-
W pierwszy czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po nabożeństwie spotkanie z Wieczernikiem Modlitwy za Kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD w Sali dolnego kościoła.
-
W pierwszy piątek Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Spowiedź rano i od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze Święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria popołudniu będzie nieczynna.
-
W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
-
W piątek też zapraszam na wydłużoną adorację Najświętszego Sakramentu z racji Święta Eucharystii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej i potrwa przez całą noc. Zakończenie adoracji przed Mszą Świętą o g. 6.30. Bardzo proszę poszczególne grupy parafialne o włączenie się do adoracji i wyznaczenie na poszczególne godziny nocne osób adorujących Pana Jezusa.
-
W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
-
W sobotę Msza Święta o godz. 12.00 w intencji ks. Proboszcza z racji 29 rocznicy święceń kapłańskich, którą odprawi ze swoimi kolegami kursowymi.
-
W naszej świątyni nabożeństwo czerwcowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.
-
Codziennie w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.
-
W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
-
W dzień powszedni wieczorem spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.
-
W przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.
-
Data I Komunii Świętej w parafii wKolumnie jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.
Rok |
Data I Komunii Świętej |
2025 |
18 maja |
2026 |
17 maja |
2027 |
16 maja |
-
Ofiara od Kół Żywego Różańca ,- zł. Składam serdeczne Bóg zapłać.
-
Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe. Ofiary na okna: zł. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie,- zł.
-
Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
-
W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.
-
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień
-
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Genowefa Cylanowicz, l. 88.
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
-
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
-
Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
-
W sobotę 8 czerwca o godz. 9.30 w bazylice archikatedralnej kard. Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom. Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne łaski dla nich samych oraz dla tych, którzy w tym roku stają przed decyzją pójścia za głosem powołania, aby nie brakło im odwagi, a nam świętych kapłanów. Zapraszamy do licznego udziału w święceniach, a księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę.
-
3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony internetowej lub facebookowej Seminarium. Link do informacji rekrutacyjnych: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/
-
4. Pomimo pojawienia się w ostatnich miesiącach „burzy” wokół nauczania religii w szkole, głosy niektórych przedstawicieli obecnego rządu RP wskazują, że religia, choć raczej w okrojonym wymiarze godzin, pozostanie w szkole. Wynika to m.in. z art. 53 ust. 4 Konstytucji RP i z zapisów zawartego Konkordatu w 1993 roku.
Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza kolejną rekrutację na studia niestacjonarne.
-
6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
-
oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).
Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
-
Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się 20 czerwca 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium.
-
Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne z terenu archidiecezji. W programie:
-
10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,
-
11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,
-
13.00 – dialog z kard. Grzegorzem Rysiem „Marzenie o Kościele” – mała aula Wyższego Seminarium Duchownego,
-
14.30 – koncert zespołu TGD – plac katedralny.
