Niedziela Najświętszej Trójcy
26 Maja 2024r.
-
Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowanych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej
-
Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
-
Dzisiaj uczniowie klas czwartych przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 10:30. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.
-
Dzisiaj zapraszamy o godzinie 12:00 na Mszę Świętą, pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka z racji Jubileuszu 75-lecia istnienia naszej Parafii i w 20 rocznicę od jej konsekracji.
-
Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
-
Jutro Msza Święta o godz. 18.00 w intencji ks. Wojciecha z racji 24 rocznicy święceń kapłańskich a we wtorek o godz. 18.00 w intencji ks. Piotra Kępniaka z racji 13 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.
-
W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Centralna Uroczystość parafialna rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:30, po której – wyjdziemy w procesji i przejdziemy ulicami: Letnią, Wileńską, Komuny Paryskiej, Jagiełły i Letnią powrócimy na plac kościelny, gdzie przy krzyżu misyjnym otrzymamy końcowe błogosławieństwo.
-
O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz – młodzież Nazaretańską wraz z rodzinami ze Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny pod okiem s. Claretty i ks. Zbigniewa
II ołtarz– druhów z OSP pod opieką ks. Leona
III ołtarz – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kleryków przy wsparciu s. Kanizji i ks. Piotra
IV ołtarz – ORPELÓW, a czuwać będzie ks. Wojciech
-
Zachęcamy Dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i prosimy, aby były w strojach liturgicznych. Jutro o godz.17.00 próba sypania kwiatków.
-
(Jednocześnie zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej ilości kwiatków do sypania, kwiatów potrzeba dużo i teraz na procesję i na oktawę i na odpust parafialny. Można przynosić płatki kwiatów z naszych ogrodów w siatkach do kościoła – Bardzo Dziękuję za wszelką pomoc i wyrozumiałość).
-
O czynny udział w procesji prosimy: Asystę kościelną, grupy parafialne ze swoimi sztandarami, zapraszamy chętnych do niesienia sztandarów, chorągwi i feretronów, wszystkich ministrantów, lektorów i ministrantów seniorów; dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Dzieci w strojach komunijnych niech zajmą miejsca w ławkach w kościele przed godz. 10:30. Wszyscy zadbajmy w tym dniu o udział we Mszy Świętej, gdyż jest to podstawowym obowiązkiem katolika. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Nasza szczególna prośba, aby nie parkować samochodów w bramie i jej otoczeniu od ul. Letniej. Zadbajmy, by przy ołtarzach były piękne kwiaty a trasa procesji i otoczenie kościoła, jak co roku, pięknie udekorowane.
-
Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, klerykom, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, zespołowi Rolnicza Band, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
-
W oktawie Bożego Ciała o godz. 17.15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Litania oraz procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.
-
W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7.00. Spowiedź rano i od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze Święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria popołudniu będzie nieczynna.
-
Do końca maja trwa nabożeństwo majowe w naszym kościele. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada uroczystość Matki Bożej Łaskiej, Głównej Patronki Miasta i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 rano.
-
Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca 2024r.. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
-
W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Organizujemy parafialny jego obchód przez niedzielny piknik, na który zapraszamy wszystkie dzieci i ich najbliższych. Początek w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 16.00.
-
W sobotę, 31 maja obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia naszego kościoła, której dokonał ks. Abp Władysław Ziółek w 2004 roku.
-
W przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz.11.40 modlitwa rodzin za rodziny w kaplicy Matki Bożej.
-
W przyszłą niedzielę z racji pikniku – nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 12.00 i procesja eucharystyczna
-
W piątek 7 czerwca zapraszam na wydłużoną adorację Najświętszego Sakramentu z racji Święta Eucharystii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej i potrwa przez całą noc. Zakończenie adoracji przed Mszą Świętą o g. 6.30. Bardzo proszę poszczególne grupy parafialne o włączenie się do adoracji i wyznaczenie na poszczególne godziny nocne osób adorujących Pana Jezusa.
-
W naszej świątyni nabożeństwo majowe (czerwcowe) od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.
-
Codziennie w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.
-
W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
-
W dzień powszedni wieczorem spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.
-
W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
-
Data I Komunii Świętej w parafii wKolumnie jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.
Rok |
Data I Komunii Świętej |
2025 |
18 maja |
2026 |
17 maja |
2027 |
16 maja |
-
Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą w kwocie,- zł oraz za wpłaty na konto bankowe. Ofiara od rodziców dzieci pierwszokomunijnych na okna zł Ofiary na okna: zł. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie,- zł.
-
Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
-
W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.
-
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.
-
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Emilia Tokarska, l. 89.
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
-
Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 14.00. Około godz. 15.00 wyjście Marszu w kierunku Parku na Julianowie. Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce i inne atrakcje. O godz. 16.15 koncert Małego Chóru Wielkich Serc.
-
Pragniemy poinformować, że 2 czerwca 2024 roku bp Ireneusz Pękalski będzie obchodził złoty jubileusz święceń prezbiteratu. Z tej racji w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. w intencji Jubilata. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich.
-
Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
-
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony internetowej lub facebookowej Seminarium. Link do informacji rekrutacyjnych: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/
-
5. Pomimo pojawienia się w ostatnich miesiącach „burzy” wokół nauczania religii w szkole, głosy niektórych przedstawicieli obecnego rządu RP wskazują, że religia, choć raczej w okrojonym wymiarze godzin, pozostanie w szkole. Wynika to m.in. z art. 53 ust. 4 Konstytucji RP i z zapisów zawartego Konkordatu w 1993 roku.
Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza kolejną rekrutację na studia niestacjonarne.
-
6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
-
oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).
Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
-
Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akad. 2024/25 odbędzie się 20 czerwca
2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium. -
Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne z terenu archidiecezji. W programie:
-
10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,
-
11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,
-
13.00 – dialog z kard. Grzegorzem Rysiem „Marzenie o Kościele” – mała aula Wyższego Seminarium Duchownego,
-
14.30 – koncert zespołu TGD – plac katedralny.
