7 Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie
16 Maja 2021r.
-
Dzisiaj taca gospodarcza
-
Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.
-
Dzisiaj siostry nazaretanki zapraszają na dodatkową Mszę Świętą o godz. 14.30 dla rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i dla wszystkich chętnych, którym ten popołudniowy czas pasuje.
-
Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
-
Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
-
Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
-
Msza Święta przy Krzyżu o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli dla wszystkich mieszkańców Baryczy i Ostrowa: We wtorek 18 maja o godz. 19.00. Natomiast w Orpelowie w niedzielę 30 maja o godz. 19.00
-
W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00
-
W najbliższą sobotę oraz niedzielę, w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej – w sobotę o godz. 13:00 oraz w niedzielę w dwóch grupach o godz. 10.30 i 14.00. Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i członków rodzin oraz dzieci pierwszokomunijnych z Odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla grupy sobotniej w piątek o godz. 17.00, dla grup niedzielnych w sobotę o godz. 9:00.
-
W czwartek 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Ze względu na remont ulicy Komuny Paryskiej i placu Szarych Szeregów pójdziemy krótką trasą: ul. Letnią, Wileńską, Krasickiego, Jagiełły i wrócimy Letnią. O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz miejsce bez zmian – młodzież Nazaretańską pod okiem s. Lidii
II ołtarz na rogu ul. Wileńskiej i Krasickiego na posesji państwa Bernasiaków– druchów z OSP pod opieką ks. Leona
III ołtarz na rogu ulic Krasickiego i Jagiełły na ogrodzeniu parafialnym – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kleryków przy wsparciu s. Dawidy i ks. Bartłomieja
IV ołtarz miejsce bez zmian – mieszkańcy Poleszyna, a czuwać będzie ks. Tomasz
-
Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odbędzie się w sobotę 5 czerwca 2021r.. Zapisy u p. Anny Grzanka do 20 maja. Koszt 40,- zł. Zapraszamy.
-
W niedzielę 6 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi na Mszę i krótki koncert piosenek dla najmłodszych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 10:30, Rolnicza Band i przyjaciele zaśpiewają wybór znanych piosenek dla dzieci. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!
-
Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju lub czerwcu Msze Święte lub nabożeństwa majowe przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o ustalenie z nami terminów tych Mszy Świętych lub nabożeństw z zachowaniem obowiązujących przepisów.
-
Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)
-
W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii
-
Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
-
Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
-
W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.
-
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.
-
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Wiesław Berliński, l. 56, Jan Maląg, l. 86, Maria Kosmala, l. 64
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
-
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.
(Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)
-
W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoliw Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.
-
Zgodnie z wcześniejszą decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Msza Krzyżmazostanie odprawiona w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 27 maja 2021 r. o godz. 12.00. W sposób szczególny zaproszeni są na nią Jubilaciprzeżywający 25. i 50. rocznicę sakramentu kapłaństwa. Będzie to również okazja do złożenia zaległej jałmużny wielkopostnej przeznaczonej w tym roku na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Przypominamy, że jedynie Księża Dziekani odbierają olej chorych i olej krzyżma.
-
W dniach 16-24 maja, za zachętą Ojca Świętego, chcemy włączyć się w obchody Tygodnia Laudato si’, wieńczącego Specjalny Rok Jubileuszowy. Papież Franciszek w swojej encyklice wzywa nas do troski o ziemię i całe Boże stworzenie, a szczególnie o najuboższych, którzy cierpią z powodu głębokiego kryzysu ekologicznego. Dlatego pomódlmy się wspólnie modlitwą przygotowaną przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska:
