Młodzież przygotowująca się do ŚDM 2016

Jako młodzież z naszej parafii od roku przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży. Gromadzimy się w czwartki na spotkania nazwane „Kwadransem dla Boga”. Składają się one z dwóch części. Zaczynamy od adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasza cotygodniowa modlitwa stanowi duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Podczas drugiej części spotkania omawiamy sprawy organizacyjne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży – układamy plan pobytu pielgrzymów z zagranicy, którzy trafią do nas na „Dni w diecezji” oraz ustalamy szczegóły naszego wyjazdu do Krakowa. Średnio na spotkaniu zbierało się około 10 osób.

W dniu 27.06.2015r. wzięliśmy udział w turystyczno-modlitewnym rajdzie rowerowym do Drzewocin. Mogliśmy tam poznać się z wolontariuszami z innych parafii należących do regionu łaskiego i wymienić się doświadczeniami związanymi z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.

Zamierzamy kontynuować wszystkie podjęte inicjatywy, aby dobrze się przygotować do spotkania z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

th