2 niedziela adwentu

2 Niedziela Adwentu

9 Grudnia 2018r.

 1. RORATY– Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30.Natomiast następna poranna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę Świętą Czuwania od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. W kruchcie kościoła także do nabycia są opłatki.

 

 1. We wtorek katecheza dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w sali w dolnym kościele.

 

 1. Zapraszamy na adwentowe czuwania w każdy czwartek tegorocznego adwentu, tj. 13 i 20 grudnia. Modlitewne czuwania przed Najświętszym Sakramentem odbędą się w kaplicy Miłosierdzia Bożego w godz. 19:00 – 20.00

 

 1. Rekolekcje adwentowedla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 15 grudnia. Poprowadzi je ks. Antoni Pietras. W ramach rekolekcji:

– w sobotę msze św. z naukami o godz. 10:00 i 18:00 oraz dla dzieci o godz. 16.30

– w niedzielę msze św. wg porządku niedzielnego.

– w poniedziałek dzień spowiedzi adwentowej: rano od 9:30 spowiedź, 10:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną.  Po południu o 16.30 nauka dla dzieci spowiedź a o 18:00 Msza Św. kończąca tegoroczne rekolekcje w Adwencie. Zapraszamy i zachęcamy do uczestniczenia w duchowym przygotowaniu się na przyjście Zbawiciela.

 

 1. Składamy podziękowania również za złożone w dniu dzisiejszym ofiary do puszek na rzecz pomocy dla Kościoła na Wchodzie – Bóg zapłać.

 

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęła w naszym kościele choinka z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać serduszko z wypisanymi danymi przypięte do czerwonego. Gotowe prezenty, z naklejonymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu choinki do środy 19 grudnia.

 

 1. Dziś także Boże nutki wraz z rodzicami oferują sianko na wigilijny stół oraz stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki wykonane własnoręcznie. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.

 

 1. Zostały zakupione nowe organy do kaplicy Miłosierdzia. Organy już są w kaplicy, gdzie można je zobaczyć. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawcówzaprasza na spotkanie adwentowe, połączone ze spowiedzią i konferencją ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Archidiecezji Łódzkiej, które odbędzie się dnia 10 grudnia 2018 r. o godz. 18.00w Domu Studentek w Łodzi (ul. Czerwonej 6) prowadzonym przez Siostry Urszulanki.
 2. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnychzaprasza na skupienie adwentowe
  pt.: „Gdzie Jezus jest obecny w rodzinie?”, które odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.00
  w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104, dolny kościół, refleksje na podstawie adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”).

Wszelkich informacji udziela: Ks. Dominik Lubiński (paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430).

 1. Duszpasterstwo Akademickiezaprasza studentów na rekolekcje akademickie:
 • 9-11 grudnia, niedziela godz. 12.00 i 19.00, poniedziałek i wtorek godz. 18.30 – Duszpasterstwo Akademickie Kamienica (ul. Zielona 13) – O. Szymon Janowski OFM.
 • 16-19 grudnia, godz. 19.00, Archikatedra Łódzka – Ks. Abp Grzegorz Ryś, temat: „Szkoła Modlitwy”.
 • 16-18 grudnia, godz. 19.00, Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” (ul. Kopcińskiego 1/3) – Ks. Jacek Krzypkowski SDB; temat: „Straciłeś wiarę w cuda? Ty stary koniu”.
 1. Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzizaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Do badania kwalifikują się:

 • wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
 • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci)
  z rakiem jelita grubego.

Skierowanie na badanie nie jest wymagane.Szpital oferuje bezpłatnie preparat do przygotowania do badania. Badania wykonywane są w dni powszednie od godz. 7.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 17.00. Niezbędne informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie w pracowni endoskopowej szpitala, ze strony internetowej szpitala oraz z ogłoszenia wywieszonego w gablocie parafialnej.

 1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkoweposzczególnych grup zawodowych:
 2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 5 I 2019 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium
  Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Marek Marczak,
 3. Duszpasterstwo Nauczycielioraz Wydział Katechetyczny:

4 I 2019 r. godz. 18.30, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2 – Bp Ireneusz Pękalski,

11 I 2019 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piotrkowie Tryb., ul. Kostromska 50 – Bp Marek Marczak,

12 I 2019 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Abp Grzegorz Ryś,

29 I 2019 r., godz. 17.00, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 57/61 – Abp Grzegorz Ryś,

 1. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 6 I 2019 r. godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 – Abp Grzegorz Ryś.
 2. Zapraszamy młodychna rekolekcje adwentowept.: „W mocy Bożego Ducha” w dniach
  7-9 grudniaw Ośrodku rekolekcyjnym w Porszewicach – szczegóły na stronie www.uroczyskoporszewice.pl

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 • Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.