20 Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018r.

19 sierpnia 2018

1. W minioną środę przeżywaliśmy dzień odpustu w naszej Parafii. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości.

1. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 16:45 z racji III niedzieli miesiącaspotkanie formacyjne dla Kółek Różańcowych w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a ok. godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe. Po nim msza św. wieczorowa.

1. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

1. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy o trwającej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę i zachęcamy innych do wsparcia potrzebujące dzieci.

1. W najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa o godz. 6.30 sprzed naszego kościoła.

1. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlić się w intencji Siostry Matyldy, która od 25 lat posługuje w naszej parafii a szczególnie w kościele i zakrystii i wyrazić swoją wdzięczność oraz podziękowanie za pracę w naszej parafii.

1. Intencje mszalne na 2019 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od jutra 20 sierpnia b. od godz. 9.00 do 10.00 oraz od 15.30 do 17.30.

1. W kruchcie można nabyć prasę katolicką.

1. Obchodzącym w najbliższym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zofia Felcenloben, l. 86; Mirosława Jurczyk, l. 74; Henryk Pikorski, l. 64