30 niedziela zwykła, 28 października 2018r.

28 Października 2018r.

1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. W środę ostatni w tym miesiącu różaniec. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

1. W czwartek – 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.Msze św. w kościelebędą sprawowane o godzinie 7:30, 9:00, i 10:30oraz na cmentarzu o godz. 14:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

O godz. 13:00 rozpocznie się procesja żałobna połączona, z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach „oktawalnych”.

Po procesji ok. godz.14:00zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z wypominek „oktawalnych”. Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., o którym nie można ani zapomnieć, ani go pominąć.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przeprowadzona będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na potrzeby WSD w Łodzi. Przy puszkach posługiwać będą nasi ministranci.

1. W piątek 2 listopada Dzień zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.Msze o godz. 6:30, 7:00, 10:00; 16.30 i 18:00.O godz. 9:15wypominki roczne i półroczne podczas różańca za zmarłych, a następnie Msza św.o godz. 10:00. Wieczorem wypominki „oktawalne” z nabożeństwem o godz. 17:00. Msza św. w intencji zmarłych z wypominek „oktawalnych” o 18:00.

W Dzień Zaduszny 2 listopada przypada też I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10.00 do wypominek oktawalnych, wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 11:00. Msze Św. popołudniowe o 16:30 i 18:00. Spowiadamy podczas porannych mszy św. oraz od godz. 15:45.

1. I sobotaMsza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7:00 i różaniec

1. Od 2 do 8 listopadawłącznie, czyli w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, gromadzić się będziemy o godz. 17:00 na nabożeństwoza naszych bliskich zmarłych a następnie sprawować za nich Eucharystię o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

1. Od 1 do 8 listopadawłącznie można uzyskać codziennie odpust zupełnyza pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą (choćby myślną). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

1. W listopadzie roznoszone będą opłatki do naszych domów. Zwyczajem tej parafii jest, że robią to księża, jednak chcę zachęcić zwłaszcza różne grupy parafialne by włączyły się w akcje roznoszenia opłatków. Zapraszam też przedstawicieli poszczególnych ulic, wiosek, na których się mieszka i jest się tam znanym. Pozwoli to na szybsze dotarcie do naszych domów z opłatkiem a księżom na zajęcie się bardziej duszpasterstwem w parafii. Osoby delegowane otrzymają właściwe zaświadczenia. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Wspólnota benedyktynów świeckich, która powstaje w Łodzi, zaprasza serdecznie chętnych (mężczyzn i kobiety), którzy chcą poznać duchowość benedyktyńską i nią żyć, na spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim benedyktynem z Tyńca w poniedziałek 29 października 2018 r. o godz. 18.00w dolnym kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie wprowadzenie w lectio divina, dyskusja i Msza św. z nieszporami.

1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiejzaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni. Będzie miało ono miejsce we wtorek 30 października br. o godz. 19.00w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego„Piątka”(Łódź, ul. ks. I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący: godz. 19.00 – Eucharystia. godz. 19.45 – spotkaniez ks. Januszem Lewandowiczem, który wygłosi odczyt pt. Życie monastyczne na Zachodzie w okresie późnej starożytności.

3.Noc Świętychw Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19.30. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła, wyłożona jest na półkach. Obsługujemy się sami, ofiarę wrzucając do umieszczonych tam puszek. Jest też darmowy numer „Dobre Nowiny”.