31 niedziela zwykła, 4 listopada 2018r.

• Listopada 2018r.

1. Dzisiaj z racji na pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne połączone z wypominkami oktawalnymi o godz. 17:00.

1. Do czwartku włącznie zapraszamy na wypominki oktawalne o godz. 17:00 a Msza Św. za zmarłych z wypominek oktawalnych o godz. 18:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy pamiętając, że do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego – każdego dnia – nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Zadbajmy o uzyskanie tych łask – odpustów, które można ofiarować za naszych zmarłych.

1. Wypominki za zmarłych: roczne i półroczne przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej. Za polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą środę o godz. 17:30. W najbliższą środę ze względu na wypominki oktawalne – wypominki roczne i półroczne będą bezpośrednio po Mszy Świętej.

1. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00 rano, którą będzie celebrował ks. Abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

1. Również w najbliższy czwartek, tj. 8 listopada, o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinne trwanie przed Najświętszym Sakramentem.

1. W czwartek od g. 19.00 będzie można skorzystać z poradni rodzinnej w kancelarii parafialnej.

1. W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległościprzez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ginęli za Ojczyznę. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00.

Przypominamy i zachęcamydo wywieszenia flagi narodowej.

1. Przyszła niedziela 11 listopada, będzie przeżywana w całym Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym za wiarę. Ojciec Św. zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję „Pokój dla Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Iraku i Syrii”, które stały się symbolem wojny z chrześcijanami. Ofiary składane do puszek w niedzielę przeznaczone będą dla poszkodowanych i żyjących w katastrofalnych warunkach na Bliskim Wschodzie.

1. Poświęcenie książeczekdo nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym nastąpi podczas Mszy Św. o godz. 10:30 w niedzielę 18 listopada A po mszy św. comiesięczne spotkanie z rodzicami.

1. W listopadzie roznoszone będą opłatki do naszych domów. Zwyczajem tej parafii jest, że robią to księża, jednak chcę zachęcić zwłaszcza różne grupy parafialne by włączyły się w akcje roznoszenia opłatków. Zapraszam też przedstawicieli poszczególnych ulic, wiosek, na których się mieszka i jest się tam znanym. Pozwoli to na szybsze dotarcie do naszych domów z opłatkiem a księżom na zajęcie się bardziej duszpasterstwem w parafii. Osoby delegowane otrzymają właściwe zaświadczenia. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. O godz. 12.00 poświęcimy opłatki wigilijne, które roznosić będziemy do domów naszych parafian od poniedziałku 12 listopada.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Mszy Świętej na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych, w sposób szczególny dziękuje ministrantom za przeprowadzoną zbiórkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

1. Nasza Parafia w najbliższym Roku przeżywać będzie 70-lecie istnienia. Z tej racji została przygotowana pamiątkowa publikacja, którą można nabyć – jest ona wyłożona na stoliku pod chórem.

1. Zgodnie ze swoim statutem Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować w Bazylice Archikatedralnej Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę 7 listopada o godz. 12.00. Po Mszy św. w krypcie biskupów łódzkich odbędą się modlitwy w intencji wszystkich zmarłych biskupów.
  2. W Święto Niepodległości(11 listopada)o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiejodprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiegow intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.
  3. II Światowy Dzień Ubogichobchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.”

Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą do przygotowania wspólnego posiłku i spotkania dla najuboższych w parafii.

1. Naszą powinnością jest pielęgnować pamięć o ogromie cierpienia polskich dzieci pochodzących z terenu całej okupowanej przez Niemców Polski i uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka w czwartek 8 listopada
    o godz. 12.00
    w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26), aby upamiętnić najmłodsze ofiary II wojny światowej.
  2. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnychzaprasza na kolejne spotkanie pt.: „Nierozerwalność małżeństwa w adhortacji Papieża Franciszka Amoris laetitia”, które odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00w dolnym kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi(ul. Nawrot 104). (Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński – paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430)

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.