Odpust parafialny 2016

15 sierpnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
O godzinie 12.00 w naszej świątyni rozpoczęła się uroczysta Msza święta odpustowa, której przewodniczył ks. Jacek. Na początku uroczystości zostały poświęcone wieńce dożynkowe przygotowane przez Rolników z naszej parafii. Następnie była sprawowana Eucharystia w intencji wszystkich Parafian, którzy licznie zgromadzili się w kościele. Msza św. odpustowa stała się dobrą okazją, by modlić się w intencji ks. Jacka, który 17 sierpnia obchodzi swoje imieniny. W intencji solenizanta modlił się o. Stanisław Demski, który także wygłosił kazanie odpustowe. W związku z tym, że uroczystość odpustowa jest także dziękczynieniem za tegoroczne plony, w intencji Rolników modlił się ks. Leon Strzelczyk.Po komunii świętej złożyliśmy ks. Jackowi życzenia imieninowe, jednocześnie dziękując za owocną posługę w naszej parafii.Podczas Mszy odpustowej została także poświęcona nowa chorągiew procesyjna, dar parafian, szczególnie tych którzy należą do Kół Różańcowych.
Zwieńczeniem Eucharystii była procesja eucharystyczna, po której odśpiewaliśmy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”
Po Mszy świętej rozpoczął się festyn parafialny, podczas którego mogliśmy wysłuchać koncertu Bożych Nutek, skosztować wypieków naszych Parafianek, spróbować miodów z okolicznych pasiek, wspólnie pośpiewać, posłuchać występu kabaretu. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji – od zjeżdżalni, przez malowanie twarzy, do różnego rodzaju gier sportowych.
Dzięki zaangażowaniu wielu naszych parafian uroczystości odpustowe przebiegły w wyśmienicie, za co chcemy z serca podziękować.