Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkanocna

3 Niedziela Wielkanocna

 

05 maja 2019r.

 

 

 1. We wtorek 7 maja o godz. 17.00 w zakrystii będą do odbioru stroje dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. We wtorek 7 maja po Mszy świętej wieczorowej zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcą się włączyć w organizację „grilla parafialnego” w niedzielę naszego 70-lecia.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00 do Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę 25 maja br. o godz. 12.00 nasz parafianin diakon Paweł Skowron otrzyma w łódzkiej bazylice archikatedralnej święcenia kapłańskie z rąk ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego. Jest organizowany wyjazd na to wydarzenie. Koszt 14,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 19 maja.

 

 1. W sobotę 01 czerwca Koła Różańcoweudają się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, gdzie odbywać się będzie doroczne spotkanie Kół Żywego Różańca z całej Polski. Zapisy i szczegóły o p. Anny Grzanki. Koszt 40,- zł.

 

 1. Informujemy iż w przyszłą niedzielę tj. 12 maja po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla osób, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Jeśli ktoś nie może z różnych powodów uczestniczyć w tym spotkaniu proszony jest o kontakt z ks. Robertem.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – spotkanie u sióstr nazaretanek  – Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

 

 1. Pod chórem można obejrzeć galerię zdjęć z racji 70-lecia istnienia parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wypożyczyli swoje zdjęcia. W sposób szczególny dziękuję pani Sławomirze Kaczmarek. W niedługim czasie w kancelarii parafialnej będzie można odebrać swoje zdjęcia. Bardzo dziękuję Aleksandrze Zawadzkiej i Jakubowi Oleszczakowi za przygotowanie galerii.

 

 1. proboszcz zamierza podjąć się rozpoczęcia inwestycji ogrodzenia wokół cmentarza, które jest w fatalnym stanie. Chętnie przyjmiemy propozycję kogoś kto wykonuje dobrą siatkę.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się III Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12) oraz nawiązuje do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r.

 

2.Ksiądz ArcybiskupGrzegorz Ryśzaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Damew Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 20.00w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory LudźmierskieJana Kantego Pawluśkiewicza z udziałem m. in. Hanny Banaszak, Jacka Wójcickiego, Elżbiety Towarnickiej, Andrzeja Lamperta oraz Katarzyny Zawiślak-Dolnej.

(Nr konta: Bank Pekao SA II O/Łódź; 22 1240 3028 1111 0000 2824 0033; z dopiskiem KATEDRA PARYŻ)

 

 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 16.00rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego.

 

 1. Wspólnota Chemin Neuf, we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji KEP i Polską Radą Ekumeniczną, zaprasza na weekend formacji ekumenicznej w dn. 24-26 maja2019 r. Pośród prelegentów z różnych Kościołów będzie m. in. Ks. Abp Grzegorz Ryś.Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ekumenizm.chemin-neuf.pl

 

 1. XXVIII piesza pielgrzymkaw intencji trudnych problemów miasta i regionu, organizowana przez Diakonię Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie, odbędzie się w sobotę 11 maja.Rozpoczęcie pielgrzymki zaplanowane jest nagodz. 9.00w Bazylice Archikatedralnej, a zakończenie w Sanktuarium Św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach Eucharystią około godz. 13.00. Tym razem pielgrzymować będziemy pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.