Ogłoszenia 7 niedziela zwykła, 24 lutego 2019r.

24 Lutego 2019r.

1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 6:30 do 7:30 i od 15:45 do 18:30. Msze Święte po południu o 16.30 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.
  2. Podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 7.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi i nabożeństwo różańcowe.

1. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30.

1. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece. Msza Święta za Żołnierzy Wyklętych zostanie odprawiona w naszej parafii w przyszłą niedzielę 3 marca o godz. 12.00

1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o najbliższej sobocie 2 marca br. godz. 10:00, kiedy to odbędzie się mierzenie alb do I Komunii Św.. Spotkanie w zakrystii. Wejście od strony kancelarii.

1. Rekolekcje dla maturzystów i uczniów kończących Zasadnicze Szkoły zawodowe dekanatu Łaskiego odbędą się w dniach od 4 do 6 marca 2019r. w Łaskim Domu Kultury (sala widowiskowa) przy ul. Narutowicza 11. Zajęcia rekolekcyjne będą się odbywały w godz. 9.30 do 13.15. Szczegóły w gablocie.

1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić każdego dnia w godzinach pracy kancelarii. Większy sprzęt po umówieniu się z ks. Proboszczem. Zbiórka będzie miała miejsce do 08 marca 2019r. do godz. 15.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łaskuposzukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Istotą rodziny zastępczej jest zapewnienie opieki dzieciom, które są pozbawione wsparcia ze strony rodziców biologicznych. Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. Szczegóły w gablocie.

1. W ośrodku zdrowia przy pl. Szarych Szeregów w dniu 27 lutego odbędzie się komputerowe badanie wzroku BEZPŁATNE.

1. Osoby, które wyjeżdżają do Kalisza 2 marca a nie podały kontaktu telefonicznego proszone są o zgłoszenie się do s. Dawidy. A wyjazd do Kalisza o 7.00 rano sprzed kościoła powrót 17.30, 18.00.

1. Jest organizowany wyjazd do łódzkiej katedry w dniu 19 marca br. na Mszę Świętą o godz. 18.00 podczas której Siostra Matylda otrzyma Krzyż Zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Koszt 12,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 10 marca.

1. W bieżącym roku obchodzimy Jubileusz 70-lecia istnienia naszej Parafii. W związku z tym, 26 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, na którą został zaproszony Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia. W tym samym dniu chcielibyśmy zorganizować parafialny piknik. Będzie to okazja do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich, którzy mają pomysły dotyczące organizacji pikniku oraz chcieliby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza.

1. W związku ze wspomnianym Jubileuszem, planujemy także przygotowanie wystawy fotograficznej, przedstawiającej historię naszej parafii. Stąd zwracamy się z prośbą o przynoszenie do zakrystii zdjęć przedstawiających parafialne wydarzenia, jakie miały miejsce na przestrzeni minionych 70 lat. Po wystawie wszystkie zdjęcia będą zwrócone.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła, wyłożona jest na półkach. Obsługujemy się sami, ofiarę wrzucając do umieszczonych tam puszek. Ceny podane na ścianie.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Danuta Pinar, l. 72; Mirosław Robak, l. 83; Andrzej Jakubek, l. 67; Andrzej Saładajczyk, l. 70