Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Zwykła, 22 stycznia 2023r.

Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 1. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 1. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 1. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 1. W poniedziałek, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 1. W piątek 3 lutego będziemy obchodzić wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, który był biskupem Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Podczas Mszy św. O godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Błażeja będziemy się modlić do Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy świętej otrzymamy specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

 1. Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że sobotę 4 lutego br. godz. 10:00, odbędzie się pobranie miary oraz mierzenie alb do I Komunii Świętej

 1. W niedzielę 5 lutego na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy świece dzieciom pierwszokomunijnym.

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 1. Porządek Kolędy

Poniedziałek 23.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Świerkowa

Od godz. 1530:  ul. Sportowa, Brzeźna, Błękitna

Wtorek 24.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Czajkowskiego, 3-go Maja

Od godz. 1530: ul. Krakowska, Krasickiego

Środa 25.01. 2023

Od godz. 900: ul. Jawornickiego (Findera), Orzeszkowej, Prosta, Szweycerów (Róży Luksemburg), Wyspiańskiego, Powstańców Styczniowych

Od godz. 1600: ul. ks. Klemensa Malinowskiego (Buczka), Ludowa, Cicha, Szyszkowa (H. Sawickiej)

Czwartek 26.01. 2023

Od godz. 1600: ul. Niska, Sadowa, Wierzbowa

Piątek 27.01. 2023

Od godz. 930:  Uzupełnienia (odwiedzamy rodziny, które z różnych powodów nie mogły gościć kapłana. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej).

Sobota 28.01. 2023

Od godz. 930:  Uzupełnienia (odwiedzamy rodziny, które z różnych powodów nie mogły gościć kapłana. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej).

 1. W czwartek zakończymy składanie wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian czyli tzw. Kolędę. Dziękujemy za przyjęcia kapłanów, za przygotowania stołów jak domowych ołtarzy do wspólnej modlitwy,  za cierpliwość oczekiwania, za otwarte serca i dzielenie się, choćby w krótkim spotkaniu, radościami i troskami codziennego życia.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. U kogo kolęda się nie odbyła, z jakiejkolwiek przyczyny a pragnie, aby jeszcze wizyta się odbyła, to prosimy o osobiste zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

 2. W czasie kolędy spowiadamy tylko na Mszach Świętych porannych.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Elżbieta Borkiewicz, l. 71. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.