Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Zwykła, 30 stycznia 2022r

Niedziela Zwykła

30 stycznia 2022r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00, zapraszamy na wspólne parafialne kolędowanie. W śpiewie kolęd i pastorałek pomogą nam nasze parafialne zespoły począwszy od najmłodszych – Boże Nutki, poprzez scholę młodzieżową i dorosłych – zespół Rolnicza BAND i chór. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Boga, który narodził się i żyje pośród nas.

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

 1. We środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 6.30; 7.00; 9.00

 2. i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane do puszek dziś i przez cały tydzień przeznaczone są na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 1. W czwartek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

 1. W sobotę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 błogosławieństwo chleba i wody.

 1. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I sobota. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo Godziny Świętej a następnie spotkanie z Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów i z Towarzystwem Przyjaciół WSD w Sali dolnego kościoła. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła. W sobotę Eucharystia o godz. 7.00 oraz pierwszosobotnie nabożeństwo.

 2. W niedzielę 6 lutego po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla bierzmowanych

 1. Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych:                                             – W sobotę 5 lutego br. godz. 10:00, odbędzie się pobranie miary oraz mierzenie alb do I Komunii Świętej -W niedzielę 6 lutego br. O godz. 10.30 poświęcenie świec i medalików – Spotkanie dla rodziców odbędzie się we wtorek 15 lutego o godz. 18.45.

 1. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W naszym kościele Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 1. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w sobotę 5 marca o godz. 16.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

 2. Dziękujemy za wszystkie zaproszenia do domów na wizytę duszpasterską czyli tzw. Kolędę. Za przyjęcia kapłanów, za przygotowania stołów jak domowych ołtarzy do wspólnej modlitwy,  za cierpliwość oczekiwania, za otwarte serca i dzielenie się, choćby w krótkim spotkaniu, radościami i troskami codziennego życia.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii.

 1. Prosimy, aby stosować się do reżimu sanitarnego i w kościele zasłaniać usta i nos.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Jan Karolczak, l. 76; Józef Klocek, l. 72. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w środę 2 lutego 2022 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, a uroczystym nieszporom o godz. 17.00 w Kaplicy SS. Karmelitanek Bosych (ul. Św. Teresy 6, Łódź) ks. bp Marek Marczak.

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 2 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 3. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się 4 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

 4. Duszpasterstwo Ministrantów zaprasza na kurs lektorski, który odbędzie się w formie wyjazdowej w terminie 21-25 lutego (2. tydzień ferii zimowych) w Stowarzyszeniu Formacji Chrześcijańskiej „Sercówka” w Wierzchach. Kandydatami na lektorów mogą być ministranci od VIII klasy Szkoły Podstawowej (w wyjątkowych przypadkach – VII klasa). Kandydaci powinni posiadać opinię Księdza Proboszcza.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.