Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2023r.

5 Niedziela Wielkanocna

7 Maja 2023r.

1. Dzisiaj taca na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

1. Dzisiaj Msza święta o godz. 12.00 w intencji Strażaków z Kolumny i Orpelowa.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o g. 14.30 dla rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.

1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.

1. We wtorek po mszy świętej wieczornej katecheza dla dorosłych, w sali dolnego kościoła.

2. W sobotę 27 maja chcemy zrobić czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (podobnie jak w ubiegłym roku). Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem w przygotowanie i prowadzenie zapraszam na spotkanie w najbliższą środę 10 maja o godz. 19.00 w Sali dolnego kościoła, wejście od ul. Krasickiego.

1. W najbliższą sobotę, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.. O godz. 19.00 wyruszymy w procesji z różańcem fatimskim. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.

1. Msze święte z prośbą o urodzaje:

2. przy krzyżu w Orpelowie dla mieszkańców Orpelowa w niedzielę 14 maja o godz. 15.30

3. przy krzyżu w Baryczy dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa w środę 24 maja o godz. 19.00

1. W dzień powszedni, wieczorem spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

1. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023r..

1. W niedzielę 4 czerwca chcielibyśmy zorganizować parafialny piknik. Będzie to okazja do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich, którzy mają pomysły dotyczące organizacji pikniku oraz chcieliby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 12 maja o godz. 19.00 w Sali dolnego kościoła, wejście od ul. Krasickiego.

1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Grzegorz Markowski, l. 66. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.