Ogłoszenia parafialne, 6 Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2022r.

Niedziela Wielkanocna

22 Maja 2022r.

1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano. Dzisiaj i w każdą niedzielę nabożeństwo będziemy kończyć procesją wokół kościoła.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

1. Msze święte z prośbą o urodzaje:

2. przy krzyżu w Baryczy dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa w środę 25 maja o godz. 19.00

3. przy krzyżu w Orpelowie (dawna Niewólka) dla mieszkańców Orpelowa w niedzielę 29 maja o godz. 16.00

1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

2. Jutro na Msza Święta o godz. 18.00 w intencji ośmioklasistów, z racji końcowych egzaminów. Zapraszamy ośmioklasistów, ich rodziców, ich koleżanki i kolegów.

1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i dzieci.

1. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

2. W sobotę Msza Święta o godz. 7.00 w intencji ks. Bartłomieja Franczaka, z racji 11 rocznicy święceń kapłańskich.

1. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. W przyszłą niedzielę 29 maja, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi na Mszę i krótki koncert piosenek dla najmłodszych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 10:30, Rolnicza Band i przyjaciele zaśpiewają wybór znanych piosenek dla dzieci. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

1. W tym roku w naszej parafii zapraszamy na Czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w sobotę 4 czerwca Nieszporami o godz. 19.00, zakończenie Eucharystią sprawowaną o godz. 22.00. Zapraszam poszczególne grupy parafialne oraz chętne osoby do włączenia się w przygotowanie i prowadzenie Czuwania. Program w gablocie i na stronie internetowej.

1. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Wacław Grobelny, l. 73. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

1. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium, który przygotowuje się do święceń kapłańskich oraz, po raz pierwszy w naszej archidiecezji, 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.

2. W lutym 1922 roku w kościele pw. św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę

28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia.

Program spotkania:

15.00 – zawiązanie wspólnoty – ul. 1-go Maja 7,

15.15 – Marsz Młodych – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

16.15 – Msza św. w ogrodzie parafialnym pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia,

17.30 – poczęstunek,

18.30 – koncert i uwielbienie,

19.30 – zakończenie.

1. Ruch Światło-Życie zaprasza na pieszą pielgrzymkę w intencji osób pragnących wyzwolenia od lęku i wszelkich form uzależnień. Pielgrzymka wyruszy z katedry w niedzielę 29 maja o godz. 9.00 a zakończy się w łódzkich Łagiewnikach Mszą św. celebrowaną o godz. 12.30.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.