Ogłoszenia parafialne, Chrzest Pański, 8 stycznia 2023r.

Niedziela

Chrzest Pański

8 stycznia 2023r.

 

 1. Dzisiaj Msza Święta o godz. 14.30, konferencja Kapłana i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych, i innych grup o godz. 15:00.

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

 1. W najbliższy piątek tj. 13 stycznia zapraszamy na młodzieżową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00.

 1. Porządek Kolędy

Poniedziałek  9.01.2023

Od godz. 900: ul. Piaskowa, Tuwima

Od godz. 1530: ul. Traugutta

Wtorek  10.01.2023

Od godz.   900: ul. Sandomierska

Od godz. 1600:  ul. Modrzewiowa

Środa 11.01.2023

Od godz.   900: ul. Jagiełły i Wojska Polskiego

Od godz. 1530: ul. Brzoskwiniowa, Jagodowa

Czwartek 12.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Komuny Paryskiej, Pl. Szarych Szeregów, Bazarowa, Spokojna, Swojska

Od godz. 1530:  ul. Bracka, Nowobracka, Bliska

Piątek  13.01. 2023

Od godz. 900: ul. Lubelska

Od godz. 1530: ul. Orla, Kanarkowa, Sowia

Sobota 14.01. 2023

Od godz. 900: ul. Jastrzębia, Słowicza, Jaskółcza, Kukułcza, Sikorkowa, Puszczykowa

 1. W czasie kolędy spowiadamy tylko na Mszach Świętych porannych.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Stanisław Kaleta, l. 88; Janina Sobczak, l. 96; Natalia Wróbel, l. 97; Magdalena Strzelecka, l. 42. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17) będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 8 stycznia o godz. 19.00

  do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem

  abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

 2. Do dzisiejszego numeru Niedzieli (8 stycznia br.) dołączony został bezpłatny dodatek specjalny

  pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.