Ogłoszenia parafialne, Niedziela Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019r.

Niedziela MIŁOSIERDZIA

 

22 Kwietnia 2019r.

 

 1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

 

 1. Dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Niej spotkanie przy „jajeczku” z Żywym Różańcem, Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD

 

 1. We środę rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc – maj, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Najświętszej. Przez cały miesiąc Nabożeństwa Majowe ze śpiewem litanii loretańskiejcodziennie o godz. 17:30. Z tego względu środowe wypominki za zmarłych będą o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

 

 1. Warto również utrzymać, i przekazać młodszemu pokoleniu, zwyczaj śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 7:00. Po Mszy Świętej nabożeństwo Godziny Świętej a po nim spotkanie z Wieczernikiem Modlitwy za Kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD w sali dolnego kościoła.

 

 1. W piątek, 03 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30 i 18:00. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Nie zapomnijmy wcześniej wywiesić flagi narodowej.

 

 1. W I piątek miesiąca wypada uroczystość Matki Bożej. Spowiedź św. podczas Mszy świętych. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się ks. Robert w czwartek od godz. 9.00, ks. Proboszcz w sobotę od godz. 8:00

 

 1. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. i różaniec.

 

 1. We wtorek 7 maja po Mszy świętej wieczorowej zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcą się włączyć w organizację „grilla parafialnego” w niedzielę naszego 70-lecia.

 

 1. W sobotę 01 czerwca Koła Różańcoweudają się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, gdzie odbywać się będzie doroczne spotkanie Kół Żywego Różańca z całej Polski. Zapisy i szczegóły o p. Anny Grzanki. Koszt 40,- zł.

 

 1. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

 

 1. W drugi dzień świąt wielkanocnych pękła rura wodna na I piętrze zalewając wiele pomieszczeń na I piętrze, na parterze oraz w piwnicach. Najbardziej ucierpiała zakrystia. Wszystkie szaty i sprzęty liturgiczne wynieśliśmy do małej zakrystii ratując je przed wilgocią i zniszczeniem. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach zaangażowali się we wszelką pomoc.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. Caritas Archidiecezji Łódzkiejw dniu dzisiejszym przed kościołami wszystkich łódzkich parafii prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców zniszczonego przez wojnę Aleppo. Nasza Archidiecezja włącza się także czynnie w trwające od piątku miejskie wydarzenie „Łódź dla Aleppo”, dzięki któremu w geście solidarności miasto Łódź wspiera mieszkańców Syrii.

 

 1. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”zaprasza w sobotę 4 maja br. na kolejny publiczny różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła oo. Jezuitów odmawiając różaniec.

 

 1. Przypominamy, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oo. Franciszkanów istnieje możliwość spowiedzi.

 

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Krystyna Grabarz, l. 61; Jan Obrębski, l. 90; Michał Kubicki, l. 86

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.