Ogłoszenia parafialne, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023r.

2 Niedziela Wielkanocna

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 Kwietnia 2023r.

1. Dzisiaj taca gospodarcza

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dziś zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z procesją, a po niej na spektakl o Sakramencie Pojednania, czyli Sakramencie Bożego Miłosierdzia przygotowany przez naszych parafian i gości. Serdecznie zapraszamy – dziś w naszym kościele, g. 15.00.

1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej archidiecezji

2. W najbliższy piątek adoracja dla mężczyzn od 20.00 do 21.00. Wcześniej o 19.45 męski różaniec.

1. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: w sobotę 22 kwietnia o godz. 10.00 odbiór strojów komunijnych.

1. W sobotę pielgrzymka z naszej parafii do Roszkowej Woli i Żdżar, wyjazd autokaru o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła na ul. Wileńskie

2. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Święta w intencji ks. Wojciecha, z racji jego imienin.

1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta o g. 14 30 dla rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i wszystkich chętnych.

1. W przyszłą niedzielę taca na WSD w Łodzi

1. W poniedziałek 24 kwietnia br. o godz. 18.00 będzie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bierzmowania udzieli ks. Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

1. W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

1. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023r.. Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Anny Grzanka do 30 kwietnia. Koszt 60,- zł. Zapraszamy.

1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Walerian Okniański, l. 90; Sławomira (k) Kupczyk, l. 79; Jan Pronin, l. 68. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.