Ogłoszenia parafialne, Święto Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024r.

Święto Chrztu Pańskiego

7 Stycznia 2024r.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

1. Dzisiaj Modlitwa za rodziny o11.40 w kaplicy Matki Bożej

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

1. Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla uczestników Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej o godz. 16.00

1. W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko w godz. od 9.00 do 10.00. Po południu będzie nieczynna.

1. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na okna. Podajemy porządek KOLĘDY na najbliższy tydzień.

Porządek Kolędy

Od godz. 900: ul. Piaskowa

Od godz. 1530: ul. Traugutta

Od godz.   1000: ul. Sandomierska, Wierzbowa, Tuwima

Od godz. 1530:  ul. Modrzewiowa, Harcerska

Od godz.   900: ul. Jagiełły

Od godz. 1530: ul. Brzoskwiniowa, Jagodowa, Przedwiośnie, Różana,

Od godz. 1000:  ul. Komuny Paryskiej, Bazarowa

Od godz. 1530:  ul. Bracka, Nowobracka, Bliska

Od godz. 900:  Pl. Szarych Szeregów, Wojska Polskiego

Od godz. 1530: ul. Orla, Kanarkowa

Sobota

Od godz. 900: ul. Jastrzębia, Jaskółcza, Kukułcza, Sikorkowa, Sowia, Puszczykowa

1. Siostry nazaretanki wraz ze Stowarzyszeniem Najświętszej Rodziny zapraszają wszystkich chętnych naEucharystię, konferencję oraz wspólne kolędowanie 14 stycznia   na godz.14:20 do naszego kościoła.

1. W niedzielę 21 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele wspólne kolędowanie. Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących razemz parafialnymi Zespołami wielbić Nowonarodzonego Jezusa kolędą.

1. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej zaprasza Młodych w ferie zimowe do Żdżar, Ostrzeszowa, Wytyczna oraz na studencką wyprawę do Zakopanego. Z Kolumny będzie organizowany wspólny wyjazd do Żdżarw dn. 28 stycznia – 1 lutego. Jest on przeznaczony dla Młodzieży od VI klasy szkoły podstawowej do 25 roku życia. Koszt – 150 zł plus podróż. Dokładne informacje u S. Claretty. Zapisy przez formularz dostępny na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej.

1. Zapraszamyna   pielgrzymkę  Stowarzyszenia Nazaretańskich Rodzin i wszystkich chętnych do świętego  Józefa w Kaliszu 2 marca    Zapisy u S.Kanizji lub w zakrystii.

1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne  (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415). Ofiary na okna:

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zbigniew Kaźmierski, l. 70

+ Helena Henich, l. 83

1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

2. Zapraszamy na diecezjalną wigilię środowisk wiejskich pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka, która odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w Widawie. O godz. 12.00 Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 13.30 – spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.