Ogłoszenia parafialne: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 26 grudnia 2021r

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

26 Grudnia 2021r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

1. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 7.00.

1. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

1. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.30 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie, którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 18.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji.

1. W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

1. Kapłani przyjdą do chorych w piątek 7 stycznia.

1. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

1. Ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnych spotkań opłatkowych dla poszczególnych grup.

1. Odwiedzimy po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na stolikach w kruchtach wyłożone są kartki ze zgłoszeniem na kolędę oraz potrzebne informacje.

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+                   Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

– wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.