Ogłoszenia parafialne, Ur. Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

          Uroczystość

Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

26 Listopada 2023r.

 1. Dzisiaj Taca na WSD

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

 1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

 1. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

 1. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie z Radą Duszpasterską.

 1. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. – w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:15 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. w pierwszą sobotę: o godz. 7:15 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 1. Rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 10:30, w czasie której zostaną poświęcone Medaliki.

 1. RORATY – Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Natomiast następna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15.

 1. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się 10 – 12 grudnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Piotr Kochanowicz, terapeuta z Ośrodka uzależnień Dom Magnifikat w Kolumnie.

 1. Dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatka. Dzięki pomocy tak wielu osób mogliśmy dostarczyć opłatek tak szybko do naszych domów. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w kruchtach kościoła.

 1. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiadają sercem i przygotowali „Charytatywną Tytkę” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne i dziękujemy tym, którzy jeszcze te Tytki przyniosą. W piątek 15 grudnia w godz. od 10:00 – 12:00 będą wydawane dary w Tytkach Miłosierdzia. Dlatego prosimy o zgłaszanie w kancelarii osób potrzebujących, dla których takie wsparcie wspólnoty jest niezbędne do piątku 8 grudnia.

 1. Pragniemy poinformować, że nasza parafia, Rodziny Nazaretańskie, Młodzież Nazaretańska w dniu 17 grudnia organizują V Wigilię dla Samotnych. Osoby, które w Wigilię Bożego Narodzenia będą same zapraszamy do wspólnego stołu. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do piątku 8 grudnia br. włącznie. Rozejrzyjmy się wokół siebie i pomóżmy tym, dla których osobiste zgłoszenie swojego udziału będzie trudnością.

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęło w naszym kościele drzewko szczęścia z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać białe serduszko przypięte do czerwonego. Proponujemy, by jego wartość była ok. 100 zł. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do środy 13 grudnia.

 1. Zapraszamy do modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Kartki z imionami kandydatów w koszyczku znajdują się pod ołtarzem, wystarczy wylosować jedna kartkę i codziennie modlić się za tą osobę, wypraszając dla niej łaski.

 1. W każdy piątek o 18:45 zapraszamy na krąg biblijny zarówno dorosłych jak i dzieci. Podczas spotkania rozważamy Słowo Boże metodą lectio divina, natomiast dzieci w tym czasie w salce obok będą miały zapewnioną opiekę. Zapraszamy serdecznie

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. W dzień powszedni, wieczorem spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

 1. I Komunia Święta w naszej parafii jestw III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne.

 1. Robin ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich zebrał w minioną niedzielę ponad. Serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.

 2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.

 3. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja). Będzie to okazja do zmierzenie się z samym sobą, poznania swojego miejsca w planie Boga i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Zapraszamy na weekend 8-10 grudnia do Ogniska Miłości w Olszy. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com.

 4. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 9.30 w Łodzi przy ul. Janosika 141. Spotkanie poprowadzi: ks. Arkadiusz Krzeszowiec, położna Anna Krawczyk oraz siostry.

 5. Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Jest to spotkanie tysięcy młodych ludzi różnych narodowości i wyznań, którzy każdego roku gromadzą się na pięć dni w dużym Europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami tego regionu oraz lokalnymi wspólnotami kościelnymi. Zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.