Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2021r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

ODPUST PARAFIALNY
20 Niedziela Zwyk
ła

15 Sierpnia 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na tacę gospodarczą.

 1. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na spłatę kredytu za zakup terenu pod cmentarz.

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej Odpustowej o godz. 12.00 nastąpi poświęcenie płaskorzeźby św. Józefa. Projekt i wykonanie to dzieło naszego artysty p. Wiesława Darocha. Obecność wizerunku św. Józefa w naszej świątyni z pewnością pomoże rozwijać nabożeństwo do Niego (naprawdę warto się z Nim zaprzyjaźnić!). Ponadto, w ten sposób włączamy się w obchody ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, w naszej diecezji 100-lecia jej istnienia. Dla nas to wielka radość, że św. Józef szczególnie będzie czuwał nad nami i o to Go prosimy.

 1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 1. Miłośników pieśni i piosenek patriotycznych zapraszamy na wspólne śpiewanie. Dzisiaj, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, w Święto Wojska Polskiego, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18:45, będziemy wspólnie z Rolniczą Band śpiewać znane utwory legionowe, żołnierskie i powstańcze. Teksty będą wyświetlone na ekranie. Dołóżmy starań by przyjść całymi rodzinami – pieśni patriotyczne to ważna część naszej kultury i warto przekazywać tradycję ich śpiewania młodszym pokoleniom!

 2. Przy Kościele pod czerwonym namiotem są rodzice chorej Amelki z Naramic, jej leczenie wyceniono w USA na 3 500 000mln złotych. W zamian za ofiarę do skarbonki można otrzymać balony z helem, napój z granitora lub kolorową watę cukrową. Prosimy o wsparcie, ponieważ, bez koniecznych operacji Amelka będzie roślinką.

 1. W piątek adoracja dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00, wcześniej na 19.45 zapraszam na męski różaniec.

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na płaskorzeźbę św. Józefa, która stanęła w naszym kościele. Koszt płaskorzeźby to 20.000,- zł

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych. Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Bardzo dziękuję p. Andrzejowi za pomalowanie wszystkich bram wjazdowych na teren kościoła.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 1. Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy szczęśliwej podróży i opieki Bożej. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 23 sierpnia od godz. 9.00 rano.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.