23 Niedziela Zwykła, 9 września 2018r.

9 września 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa: „Maryja Wychowawczynią pokoleń”. Rodziców, młodzież i dzieci zachęcamy do udziału w liturgii i w modlitwie w tym szczególnym tygodniu poprzedzającym patronalne święto polskiej dziatwy i młodzieży wspominając św. Stanisława Kostkę.

1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dziś, 9 września i rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 10:30 w kościele.

1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na katechezę dla dorosłych.

1. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w środę po Mszy Świętej wieczornej.

1. Na kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie z procesją serdecznie zapraszamy w czwartek 13 września. Nabożeństwo rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17:15, następnie Msza Św..

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich odpowiedzialnych za dzieło wychowania młodego pokolenia i w intencji naszej Ojczyzny, odprawimy w trzecią niedzielę miesiąca, tj. za tydzień, o godz. 17:15. Wcześniej o 16.45 spotkanie z Kołami Różańcowymi.

1. Pierwsze spotkanie dla Rodziców i młodzieży klas trzecich Gimnazjum oraz VIII Szkoły Podstawowej, rozpoczynającej bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowaniaodbędzie się w niedzielę, 07 października. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 9:00.

1. „Przedstawienie pt. ŻYCIE I MĘCZEŃSTWO BŁOGOSŁAWIONYCH SIÓSTR NAZARETANEK Z NOWOGRÓDA, które było przedstawione w naszej parafii 15 sierpnia w odpust parafialny, będzie przedstawione jeszcze dwa razy, w dwóch miejscach:

* 16 września w niedzielę w Łodzi w parafii pw. Podwyższenia Krzyża    Świętego, o godz. 17.00. Jest to parafia, w której rozpoczął posługę Ks. Adam Rogulski.

* 23 września w niedzielę w Łasku w parafii pw. Św. S. Faustyny o godz. 16.30. Osoby, ktore nie miały możliwości uczestniczyć w tym przedstawieniu, serdecznie zapraszamy.”

1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiary do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalnyzaprasza osoby dorosłe chcące przygotować się do przyjęcia sakramentów: chrztu, I Komunii św. i bierzmowania. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 10 września 2018 o godz. 19.00w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” w Łodzi (ul. Ks. I. Skorupki 5). Telefony kontaktowe podane zostały na plakatach (s. Ewa Godzińska 885 555 020).

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieżyzaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem we wtorek 18 wrześniao godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Ksiądz Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie?To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

1. Duszpasterstwo Pszczelarzy naszej Archidiecezji zaprasza na VII Wojewódzkie Święto Pszczoły,które odbędzie się w przyszłą niedzielę (16 września) w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie o godz. 10.00Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, a następnie wykłady na temat wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i medycynie, kiermasz miodów i festyn z poczęstunkiem dla wszystkich.

1. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnychzaprasza na spotkanie pt. Kiedy wiara staje się ideologią. Refleksja nad nauczaniem papieży Benedykta XVI i Franciszka. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (9 września) o godz. 18.00w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Szczegółowych informacji udziela Ks. Dominik Lubiński (paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430).

1. Sanktuarium Świętości Życiaw Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 14 września2018 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

1. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia(parafia św. Wojciecha w Łodzi) zaprasza na spotkanie charyzmatyczne w dniach 14-15 września, które poprowadzi Ks. Michael Payyapally – Dyrektor Centrum Rekolekcyjnego „Tabor” z Mumbaju w Indiach. Spotkanie rozpocznie się w piątek (14 września) o godz. 16.00.

Piątek, 14.09.2018

16.00   rozpoczęcie

16.30   konferencja: Ci, którzy wiernie na Niego spoglądają, będą uzdrowieni.

18.00   Eucharystia

19.00   adoracja  z modlitwą o uzdrowienie

Sobota, 15.09.2018

19.00   Eucharystia

20.00   adoracja  z modlitwą o uzdrowienie

1. W kruchcie można nabyć prasę katolicką.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Izydor Seklecki, l. 82

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.