Ogłoszenia 17 lutego 2019r.

17 Lutego 2019r.

1. Dzisiaj o 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca, o 17.15 nabożeństwo różańcowe

1. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie z Radą Parafialną

1. W piątek zapraszamy na spotkanie Diakonii Modlitwy. Bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie w sali w dolnym kościele – spotkanie formacyjne.

1. Rekolekcje dla maturzystów i uczniów kończących Zasadnicze Szkoły zawodowe dekanatu Łaskiego odbędą się w dniach od 4 do 6 marca 2019r. w Łaskim Domu Kultury (sala widowiskowa) przy ul. Narutowicza 11. Zajęcia rekolekcyjne będą się odbywały w godz. 9.30 do 13.15. Szczegóły w gablocie.

1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić każdego dnia w godzinach pracy kancelarii. Większy sprzęt po umówieniu się z ks. Proboszczem. Zbiórka będzie miała miejsce do 08 marca 2019r. do godz. 15.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łaskuposzukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Istotą rodziny zastępczej jest zapewnienie opieki dzieciom, które są pozbawione wsparcia ze strony rodziców biologicznych. Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. Szczegóły w gablocie.

1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o sobocie 2 marca br. godz. 10:00, kiedy to odbędzie się mierzenie alb do I Komunii Św.

1. W sobotę 2 marca 2019 jest organizowany wyjazd do Kalisza. Jest to ogólnopolskie spotkanie rodzin należących do Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z naszej parafii, którzy chcieli by też skorzystać. Koszt 30 zł – zapisy u s. Dawidy. Zgłoszenia do 17 lutego.

1. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w sobotę 9 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Szczegóły w gablocie.

• Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

• Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marianna Ratajczyk, l. 78