Ogłoszenia 25 niedziela zwykła, 23 września 2018r.

25 Niedziela Zwykła

 

23 września 2018

 

 1. ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata” od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15:00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Tego dnia będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, o pokój na świecie i w intencji chrześcijan prześladowanych. W piątek, tak jak co roku, zapraszamy na spotkanie na placu przy stacji kolejowej, o godz. 15:00, by włączyć się w to modlitewne dzieło i wspólnie odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia.

 

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w niedzielę 7 października br.

 

 1. Rodzicom i kandydatom do przyjęcia sakramentu bierzmowania z kl. III Gimnazjum oraz VIII Szkoły Podstawowej przypominamy o spotkaniu w niedzielę 07 października po Mszy Św. o godz. 9:00. Jednocześnie przypominamy o złożeniu deklaracji do końca września przez uczniów klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjalnych. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 2. Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają wszystkich na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br.w Parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości 1. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny, posiłki dla uczestników gratis. Rejestracja uczestników poprzez stronę internetową www.faustyna.ewenea.pl, a także w dniu rozpoczęcia 4. października br. od godz. 8.30. przy kościele św. Faustyny  w Łodzi. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

 

 1. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych
  i Przyjemnych. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych, literatury, poezji, teatru i filmu. Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 17.00 do 20.00. Kadrę dydaktyczną Akademii tworzą artyści, wykładowcy uniwersyteccy i akademiccy, krytycy i recenzenci sztuki, animatorzy kultury. Pierwsze spotkanie 8. października br. Szczegółowe informacje i zgłoszenia stronie Studium Muzyki Kościelnej. W sobotę 13 października br. w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123 wŁodzi) rozpocznie się szósta edycja Kursu Chorału Gregoriańskiego. Zajęcia będą w drugie soboty miesiąca, od godz. 13.00 do ok. 16.30. W ramach zajęć: wykład, zajęcia teoretyczne, próba śpiewu i Msza św. ze śpiewem gregoriańskim. Pierwsze spotkanie 13 października br.

 

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia AŁ, Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oddział łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają wszystkich farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na świętowanie Dnia Aptekarza w środę 26 września 2018 roku. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2), po której nastąpi spotkanie poprzedzone prelekcją pt. „Farmaceuci w dziejach Łodzi” w pobliskim Muzeum Farmacji w Łodzi (Plac Wolności 2).

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Halina Saładaj, l. 64

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.