Ogłoszenia 4 niedziela Adwentu, 23 grudnia 2018r.

4 Niedziela Adwentu

• 23 Grudnia 2018r.

1. Kończy się okres Adwentu. Jutro Wigilia i ostatnie roraty o 6.30, a następnie Msza św. o godz. 7:15, nie będzie mszy św. o godz. 18:00. Spowiadamy dzisiaj, w niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych. Spowiedź jutro w Wigilię Bożego Narodzenia będzie tylko rano w czasie Mszy Świętej

1. Wieczorem w rodzinach zgromadzimy się na wspólnej wieczerzy. Zachęcamy, aby w czasie wieczerzy wigilijnej spożywać tradycyjne potrawy. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu i zachowajmy też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd.

1. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00.

1. We wtorek, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte odprawimy tak jak w każdą niedzielę.

1. W środę, 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Św. również niedzielny.

1. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, według tradycji pobłogosławimy wino na Mszy Świętej o godz. 7.00.

1. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 18.00.

1. W piątek28 grudnia – w trzeci dzień oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Wizytę duszpasterską czyli odwiedziny kolędowe Parafian rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia według planu wywieszonego w gablotach. W gablotach umieszczony jest program całej kolędy. Może on jednak ulec zmianie np. ze względu na choroby lub inne nieprzewidziane sytuacje.

1. W piątek zapraszamy na spotkanie Diakonii Modlitwy. Bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie w sali w dolnym kościele – spotkanie formacyjne.

1. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie do naszego kościoła, na godz. 17.00. Pomogą nam w tym rodziny z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

1. W przyszły poniedziałek ostatni dzień 2018 roku. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku zostanie odprawione o godz. 17:30a po nim Msza Święta.

1. Dzisiaj w zakrystii można jeszcze nabyć opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

1. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, Bożych Nutek, scholi młodzieżowej i dziecięcej w sobotę 5 stycznia o godz. 16.00

1. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych, diakonii modlitwy, chóru i innych grup w niedzielę 6 stycznia 2019r. o godz. 15:00.

1.Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się wAtlas Arenie12 stycznia (sobota) 2019 rokuo godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonia Krzysztoń, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl

1. Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) zaprasza Ukraińców obrządku zachodniego na polsko-ukraińską Pasterkę 24 grudnia o godz. 24.00. Część liturgii oraz niektóre kolędy będą w języku ukraińskim.

3.Księża Jezuici z ul. Sienkiewicza 60 zapraszają na spowiedź w niedzielę 23 grudnia w godz. 8.30-21.30 oraz w Wigilię w godz. 8.30-15.00.

1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:
  2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 8 I 2019 r., godz. 19.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14
  • Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 5 I 2019 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14
  1. Duszpasterstwo Nauczycielioraz Wydział Katechetyczny:

4 I 2019 r. godz. 18.30, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2

11 I 2019 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piotrkowie Tryb., ul. Kostromska 50

12 I 2019 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14

29 I 2019 r., godz. 17.00, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 57/61

• Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 6 I 2019 r. godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła jest to świąteczne wydanie, podwójny numer, w cenach: Niedziela 10,- zł; Gość Niedzielny 8,- zł; Idziemy 5,- zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Anna Rychlik, l. 73; Anna Konarczak, l. 85