Ogłoszenia 4 niedziela zwykła, 3 lutego 2019r.

4 Niedziela Zwykła

 

3 Lutego 2019r.

 

 

 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć materialnie potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 17:30.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii podczas Mszy św. w godz. 7:00 i modlitwę podczas nabożeństwaGodziny Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie w salce dolnego Kościoła z Wieczernikiem Modlitw za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD.

 

 1. Zakończyliśmy składanie wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian czyli tzw. Kolędę. Dziękujemy za przyjęcia kapłanów, za przygotowania stołów jak domowych ołtarzy do wspólnej modlitwy,  za cierpliwość oczekiwania, za otwarte serca i dzielenie się, choćby w krótkim spotkaniu, radościami i troskami codziennego życia.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. U kogo kolęda się nie odbyła, z jakiejkolwiek przyczyny a pragnie, aby jeszcze wizyta się odbyła, to prosimy o osobiste zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w sobotę 9 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W sobotę 2 marca 2019 jest organizowany wyjazd do Kalisza. Jest to ogólnopolskie spotkanie rodzin należących do Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Serdecznie zapraszamy  wszystkich chętnych z naszej parafii, którzy chcieli by też skorzystać. Koszt 30 zł – zapisy u s. Dawidy. Zgłoszenia do 17 lutego.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Inauguracja drugiego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiejodbędzie się w sobotę 9 lutego2019 r. o godz. 10.00w Bazylice Archikatedralnej. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce Synodu w naszej Archidiecezji.

Zachęcamy również do wypełnieniaankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, wgablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

 1. W poniedziałek11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00w Bazylice ArchikatedralnejMszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył
  Ks. Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
 2. Caritas Archidiecezji Łódzkiejserdecznie dziękujeza udział w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych świeckich udało się w tym roku rozprowadzić prawie 90 tysięcy świec. Z pozyskanych dzięki temu funduszy, dzieci
  i młodzież z parafii Archidiecezji Łódzkiej korzystają z konkretnego wsparcia.
 3. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomierskurozpoczyna zapisyna rok szkolny 2019/2020. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum lub szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.
 4. Przypominamy o ankiecie skierowanej w 2019 roku do wszystkich parafian. Ankieta ma formę internetową, jest całkowicie anonimowai znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia

 

 

QR-code:

 

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Eliza Zarębska, l. 29; Mariola Lesińska, l. 67

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.