Ogłoszenia parafialne, 12 Niedziela Zwykła, 19 czerwca 2022r.

12 Niedziela Zwykła

19 Czerwca 2022r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza

 1. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane jest od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia nieszpory i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, lektorów, ministrantów, bielanki, młodzież, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie ziół i wianków.

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za kleryków, którzy kończą roczną formację. Jest to również okazja do wyrażenia im naszej wdzięczności. Serdecznie zapraszamy.

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży pożarnej z Kolumny i Orpelowa, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Świętabędzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić każdego dnia w godzinach pracy kancelarii na plac od ul. Jagiełły. Zbiórka będzie miała miejsce do najbliższej środy 22 czerwca 2022r. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie)

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Marianna Szkudlarek, l. 90; Mikołaj Kaczor, l. 87; Krystyna Zielińska, l. 84 . Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. W dniach 23-25 czerwca w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby każda diecezja i parafia włączyła się w ich przebieg. Dlatego ks. abp Grzegorz Ryś wraz z Duszpasterstwem Rodzin zapraszają na:

 • 24 czerwca (piątek) – czuwanie modlitewne w intencji rodzin w swoich parafiach zakończone błogosławieństwem rodzin,

 • 25 czerwca (sobota), 19.00 – Msza św. posłania w katedrze łódzkiej w łączności

  z Ojcem Świętym pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.

 1. Wspólnota „Legion Małych Dusz” zaprasza na ogólnopolski dzień skupienia w sobotę

  25 czerwca 2022 r. do kościoła ss. Karmelitanek Bosych w Łódź (ul. św. Teresy 6) o godz. 10.00. W programie: Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia, obiad, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Temat: Bóg jest Miłością. Miłość silniejsza jest od nienawiści. Ufaj, Miłość zwycięży świat.

inf.: kanał You Tube: Moc Miłości Miłosiernej w naszej słabości oraz www.maledusze.com.pl

 1. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety, a szczególnie: studentki, młode mamy, na początku pracy zawodowej, do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: Kobiety kobietom. Spotkanie odbędzie się w dniu 21 czerwca br. (wtorek) w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Po Mszy św. o godz. 18.30, konferencję pt. Kobiety w kościele, czyli mistyka otwartych oczu wygłosi o. Maciej Biskup – przeor klasztoru dominikanów w Łodzi.

  W programie przewidziano również spotkanie przy kawie i wspólną dyskusję.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.