Ogłoszenia parafialne 26 Niedziela Zwykła, 6 października 2019r.

27 Niedziela Zwykła

6 Października 2019r.

 

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy w naszej parafii będą przeżywać Rok Propedeutyczny. W tej drodze przygotowania towarzyszyć im będą: ks. dr hab. Janusz Lewandowicz, Moderator Roku Propedeutycznego oraz ks. Bartłomiej Franczak, Prefekt czyli wychowawca tegoż Roku.

 

 1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania uczniów szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się katecheza dla młodzieży w kościele. Na pierwszą formacyjną naukę zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.
 2. Jutro z racji na wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej zapraszamy na Różaniec i Mszę Świętą wszystkie koła Różańcowe naszej parafii. Na zakończenie nabożeństwa odbędzie się obrzęd składania Róż. Zachęcamy też nowe osoby do zakładania nowych Róż różańcowych. Informacje u ks. Proboszcza.

 

 1. Jutro też podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.

 

 1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15 rozważamy tajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dzieci zapraszamy każdego dnia ale szczególnie we wtorki i czwartki. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

 

 1. We wtorek zapraszam na katechezę dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę.

 

 1. W najbliższy czwartek zapraszamy adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 20.00. Odtąd w każdy czwartek bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej będzie Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30.

 

 1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

 

 1. W najbliższą sobotę przypada Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej w Łasku. Członkowie KŻR i czciciele Matki Bożej udają się do łaskiej kolegiaty indywidualnie, aby wziąć udział w uroczystościach rozpoczynających się o godz. 10:30. Program w gablocie.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 13 października zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami, które rozpocznie się różańcem o godz.: 17:15, następnie Msza Św. o godz. 18.00.

 

 1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, zaś do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji na obchodzony w przyszłą niedzielę Dzień Papieski.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Jan Jaźwiński, l. 74

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 12 października pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek oraz koncert.

Program:

godz. 10.30        –       konferencja: Znaczenie modlitwy w rodzinie – Ks. Marcin Majsik, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie i Małżonkowie Domowego Kościoła;

godz. 11.00        –       nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.00        –       Msza św.;

godz. 14.00        –       posiłek dla wszystkich uczestników, koncert.

 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” zapraszają narzeczonych na Wieczory dla zakochanych. Jest to 9 cotygodniowych spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa, które odbywać się będą w Centrum Służby Rodzinie (Łódź, ul. Broniewskiego 1a) o godz. 19.00 w każdą środę od 9 październik 2019 r. Zapisy odbywają się poprzez stronę: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
 2. W tym roku przypada 50. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD – założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji w sobotę 12 października o godz. 11.30 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Bp Ireneusz Pękalski.
 3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickiezaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 13 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

Rekolekcje dla studentów na początek roku akademickiego pod hasłem: „Ognia!” odbędą się w dniach 14-17 października. Spotkania rekolekcyjne będą rozpoczynać się o godz. 19.30 w poszczególnych duszpasterstwach: poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

 1. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na II edycję warsztatów MUZYKA – TEATR, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 r. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy członków duszpasterstwa młodzieżowych, wspólnot działających przy parafiach, Ruchu Światło-Życie, Służby Liturgicznej, zespołów muzycznych oraz wszystkie osoby indywidualne zainteresowane tematem. Wszystkie trzy dni warsztatów będą przepełnione duchem wspólnoty, modlitwy i wszechstronnego rozwoju. Warsztaty są dedykowane dla wszystkich osób, które ukończyły 15 rok życia (oczywiście do ukończenia 18 roku życia wymagamy pisemnej zgody rodzica) i przeznaczone są dla wokalistów jak
  i instrumentalistów.

PROWADZĄCY:

Warsztat muzyczny: Paweł Bębenek, Jakub Tomalak, Piotr Pałka, Katarzyna Młynarska.

Warsztat teatralny: Kristina Baranovska.

KOSZT WARSZTATÓW:

240 zł – cena zawiera koszt uczestnictwa w warsztatach, pełne wyżywienie oraz nocleg.

200 zł – cena zawiera koszt uczestnictwa w warsztatach oraz pełne wyżywienie.

https://www.facebook.com/events/707233943127962/

https://uroczyskoporszewice.pl/ii-warsztaty-liturgiczne-muzyka-teatr/

 

 1. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w koncercie Biblia Polska, który odbędzie się 8 października (wtorek) o godz. 19.00 w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi. Celem projektu jest promocja muzyki polskiej i narodowego dziedzictwa kulturowego, popularyzacja dzieł wybitnych autorytetów artystycznych wspólnie z uzdolnionymi artystami młodego pokolenia, a także działanie na rzecz dialogu społecznego i kulturowego, zwłaszcza propagowanie postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej. W koncercie wystąpią m.in. Dariusz Kowalski, Marcin Pospieszalski, Agnieszka Musiał, Siostry Melosik, Agnieszka Cudzich, Dariusz Mucha, Radosław Osypiuk, Dominika Chorosińska oraz zespół Full Power Spirit. Scenariusz i reżyseria: Dariusz Kowalski. Produkcja muzyczna: Marcin Pospieszalski. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.