Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024r.

3 Niedziela Wielkanocna

14 Kwietnia 2024r.

1. Dzisiaj taca gospodarcza

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zapraszamy na cotygodniowe Kręgi Biblijne, które odbywają się w piątki o godz. 19.00.

1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

1. Dzisiaj o godz.14.20 koronka do św. Rodziny i Msza święta dla rodzin, zapraszają SNR i Siostry Nazaretanki

1. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

1. W środę o godz. 17.00 spotkanie z liderami poszczególnych grup w Sali dolnego kościoła.

1. W piątek adoracja dla mężczyzn od 20.00 do 21.00, wcześniej o 19.45 męski różaniec

1. W sobotę 20.04.2024 zapraszamy na pielgrzymkę do Roszkowej Woli, miejsca urodzenia założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Zgłoszenia do s. Claretty, s. Kanizji lub w zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich przynależących do Kół Żywego Różańca na spotkanie przy „jajku wielkanocnym” w Sali dolnego kościoła (wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego) a następnie na nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 17.15.

1. W bieżącym roku obchodzimy Jubileusz 75-lecia istnienia naszej Parafii i 20 rocznicę od jej konsekracji. W związku z tym, 26 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, na którą został zaproszony Kardynał Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia. W kolejną niedzielę 2 czerwca chcielibyśmy zorganizować parafialny piknik. Będzie to okazja do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich, którzy mają pomysły dotyczące organizacji pikniku oraz chcieliby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie w następną środę 24 kwietnia do Sali w dolnym kościele o godz. 19.00.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Emil Kotecki, l. 40

1. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relacje we wspólnocie Kościoła na nowy cykl spotkań ALPHA, który rozpocznie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a).

(Alpha to cykl spotkań prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.)

1. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r.(sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.

2. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym w niedzielę 21 kwietnia o godz. 9.30 do domu przy ul. Janosika 141w Łodzi. Spotkanie poprowadzi: ks. Marcin Pietrzyk, położna Anna Krawczyk oraz Siostry. Prosimy o kierowanie zgłoszeń pod adres: antonianki@wp.pl lub na nr tel. 881 675 250.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Na prośbę parafian podaję nr konta

(Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).