Ogłoszenia parafialne, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2024r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 Kwietnia 2024r.

1. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dziś zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najśw. Sakramentu do godz. 18.00 z racji na I niedzielę miesiąca.

1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej archidiecezji.

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.

1. Dzisiaj w kaplicy Matki Bożej o godz. 11.40 – modlitwa za rodziny

1. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży szkół średnich będzie miało miejsce dziś (7.04.) o 19.00 w kościele

1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

1. We wtorek katecheza dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej w salce dolnego kościoła.

2. We wtorek spotkanie synodalne o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami naszej parafii.

1. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: w sobotę 13 kwietnia o godz. 10.00 odbiór strojów komunijnych.

1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

1. W przyszłą niedzielę 14 .04.2024,o godz.14.20 koronka do św. Rodziny i Msza święta dla rodzin, zapraszają SNR i  Siostry Nazaretanki

1. W sobotę 20.04.2024 zapraszamy na pielgrzymkę do Roszkowej Woli, miejsca urodzenia założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Zgłoszenia do s. Claretty, s. Kanizji lub w zakrystii.

1. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Mirosław Gajda, l. 63

+ Genowefa Zawierucha, l. 93

+ Kazimierz Pałuszyński, l. 84

+ Radzisław Marciniak, l. 92

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Na prośbę parafian podaję nr konta

(Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).