Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023r.

3 Niedziela Wielkiego Postu

12 Marca 2023r.

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych odbywać się będą na od poniedziałku do wtorku na Mszach Świętych o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Program wywieszony jest w gablocie.

 1. Dzisiaj o g. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 1. Dzisiaj – godz. 19.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla uczniów Szkół Podstawowych (7, 8 klasa)

 1. Jutro, godz. 19.00 – spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

 

 1. Jutro przypada 10 rocznica rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra.

 1. Trwa nowenna do św. Józefa. W naszym kościele modlitwy nowennowe odmawiamy w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczornej a dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w naszym kościele w każdy piątek: o godz. 7.30 dla dorosłych, godz. 17.15 ze szczególnym zaproszeniem dzieci i o godz. 19.00 ze szczególnym zaproszeniem młodzieży.

 1. Rekolekcje szkolne dla Szkół Podstawowych odbędą się w dniach 15 – 17 marca 2023r. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.

 1. W piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00 w intencji Zbigniewa, Moderatora Roku Propedeutycznego z racji na dzień imienin. Dobremu Bogu polecać będziemy dostojnego Solenizanta wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask i dobrego zdrowia. Zechciejmy otoczyć Go naszymi modlitwami.

 1. Zaproszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek adoracja dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00. Z racji na Drogę Krzyżową nie będzie w tym miesiącu różańca.

 1. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni we wnęce obok św. Józefa, która na ten czas stanie się „wnęką dobroci” można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

 1. Każdego roku na początku Wielkiego Postu można w kościele wziąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Znajdują się one na w kruchcie kościoła. Złożymy je potem, pod koniec Wielkiego Postu, przed ołtarzem, jako jałmużnę i pomoc na wsparcie potrzebującym.

 

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na:

 2. w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.30 rano oraz o 17:15 z zaproszeniem dzieci i o 00 z zaproszeniem młodzieży.

 3. a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

 1. W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

 1. Najważniejszymi Świętami w Kościele jest Święte Triduum Paschalne /Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna i Niedziela Zmartwychwstania/ – wśród tych dni najważniejsze miejsce zajmuje Wigilia Paschalna sprawowana w naszym kościele w sobotę o godz. 2000. Zgodnie z przepisami liturgicznymi ta właśnie Msza Święta powinna być sprawowana po zachodzie słońca i po niej właściwe miejsce zajmuje procesja rezurekcyjna. Dlatego w naszej parafii w tym roku tak uczynimy. Na liturgię tej nocy o g. 20.00 wszyscy przynosimy ze sobą świece. Podczas Liturgii tej nocy będzie pobłogosławienie wody, którą będzie można wziąć do swoich domów. Do udziału we Mszy Świętej Wielkiej-Nocy o g. 20.00, zakończonej procesją rezurekcyjną zapraszamy strażaków, asystę, chór, schole, ministrantów. Jednocześnie informujemy, że w Wielkanoc o godz. 600 będzie odprawiona Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego a po niej zwykła procesja eucharystyczna w kościele.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Tadeusz Osiński, l. 74; Michał Supczyński, l. 93; Agnieszka Witkowska, l. 56; Leonard Czerwiński, l. 90. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.

 2. Po raz dziesiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 17-18 marca 2023 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:

 • bazylika archikatedralna w Łodzi,

 • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,

 • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.

Sobota – Msza św.: godz.18.00.

 1. Wydział Duszpasterstwa zaprasza na spotkanie pt. Rok od wybuchy wojny na Ukrainie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, autorem książki Wojna – reportaż z Ukrainy, które odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104.

 2. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 23-24 marca br. w kościele pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim (ul. ul. Wojska Polskiego 3). Rekolekcje zatytułowane: Pomiędzy pasywnością a agresją. Abigail – asertywna mediatorka, poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl

 4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na wielkopostne rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w dzisiejszą niedzielę (12 marca) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi dn Adam Tataradziński.

 5. Domowy Kościół Rejon Łódź Południe-Zachód zaprasza na Drogę Krzyżową na Rudzką Górę w dniu 17 marca. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Łodzi przy ul. Farnej 15, a zakończy ok. godz. 20.30. Zapraszamy nie tylko rodziny i osoby dorosłe, ale także młodzież, zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 6. Pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych to bardzo konkretne doświadczenie Kościoła odbitego w różnych wspólnotach, miejscach i świątyniach. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenia. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy w gablocie.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.