Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022r.

4 Niedziela Adwentu

18 Grudnia 2022r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza

 1. Dzisiaj o godz. 16:00 rozpoczniemy wigilię dla osób samotnych z naszej parafii, które wcześniej zgłosiły swój udział. Spotkanie przygotowują Rodziny stowarzyszone we wspólnocie rodzin Św. Rodziny z Nazaretu. Spotkanie przy wigilijnym stole w salce w dolnym kościele, wejście boczne od ul. Krasickiego.

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, wcześniej o 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca

 1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

 1. Jeszcze dziś ostatni moment, by nabyć sianko, pierniczki, kartki świąteczne i inne ozdoby świąteczne zrobione przez dzieci z zespołu Boże Nutki i ich rodziców. Jarmark ze świątecznymi rzeczami jest tylko jeden i jest przy wejściu do kościoła od ul. Krasickiego. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz zespołu.

 1. Kończy się okres Adwentu. W sobotę Wigilia i ostatnie roraty o 6.30, a następnie Msza św. o godz. 7:15, nie będzie mszy św. o godz. 18:00. Spowiadamy codziennie, podczas wszystkich Mszy Świętych. Spowiedź w Wigilię Bożego Narodzenia będzie tylko rano w czasie Mszy Świętej.

 1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 1. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00.

 1. W niedzielę, 25 grudniaUroczystość Narodzenia Pańskiego.

 1. W poniedziałek, 26 grudniaŚwięto św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 1. W następną sobotę ostatni dzień 2022 roku. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku zostanie odprawione o godz. 17:30 a po nim Msza Święta.

 1. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć opłatki wigilijne.

 1. Wizytę duszpasterską czyli odwiedziny kolędowe Parafian rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia według planu wywieszonego w gablotach. W gablotach umieszczony jest program całej kolędy. Może on jednak ulec zmianie np. ze względu na choroby lub inne nieprzewidziane sytuacje. Proszę też sprawdzić czy są zamieszczone wszystkie ulice, gdyby brakowało proszę o kontakt w kancelarii parafialnej.

 1. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, Bożych Nutek, scholi młodzieżowej i dziecięcej w sobotę 7 stycznia 2023r. o godz. 16.00

 1. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych, chóru i innych grup w niedzielę 8 stycznia 2023r. o godz. 15:00.

 

 1. Zostało zakupionych 50 krzeseł do Sali w dolnym kościele. Bardzo dziękuję Rodzinie, która je ufundowała.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Bronisława Nowak Antonik, l. 88 . Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:

 2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 20 XII 2022 r., o godz. 20.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

 3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 7 I 2023 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium

  Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

 4. Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:

7 I 2023 r., godz. 10.00,     Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

13 I 2023 r., godz. 16.00,   Szkoła Podstawowa Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim,
ul. Jerozolimska 73,

 1. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 9 I 2023 r. godz. 19.00, Teatr LOGOS

  w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.

 2. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się

  w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek

  i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

 3. Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd „Małej Armii Janosika”- 130. osobowej, największej kapeli góralskiej
  w Polsce
  . Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jest to zbiórka funduszy dla dzieci z zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem dzieci z Libanu. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony www.orszakwlodzi.pl (szczegóły na plakatach). 6 stycznia Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

 4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. o. Pio, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Z relikwiami św. o. Pio przyjadą do Łodzi ojcowie kapucyni

  z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.