Ogłoszenia parafialne, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada 2020r.

JEZUSA CHRYSTUSA Króla Wszechświata

22 Listopada 2020r.

1. Dzisiaj Taca na WSD.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Jest to ostatnia niedziela roku duszpasterskiego. Po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.

1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

1. W środę podczas nowenny o godz. 17.50 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

1. Do najbliższej niedzieli 29 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej tytki charytatywne.

1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

1. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Natomiast następna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15.

1. Są wprowadzone nowe ograniczenia. W kościele może przebywać jedna osoba na 15 m kwadratowych, czyli w naszym kościele 67 osób.

1. Wypominki za zmarłych: roczne i półroczne przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej. Za polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą środę o godz. 17:30. Wypominki niedzielne: w drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.45.

1. W tym roku ze względu na obostrzenia roznosi tylko ks. Tomasz, zachowując zasady bezpieczeństwa. Możemy też nabyć opłatki w kancelarii parafialnej i zakrystii oraz w kruchtach kościoła. Porządek roznoszenia opłatka:

Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

Poniedziałek 23.11 od godz. 16.00

Harcerska, Modrzewiowa, Toruńska

Wtorek 24.11. od godz. 16.00

Katowicka, Spacerowa

Środa 25.11. od godz. 9.00

Miodowa, Leśników Polskich, Plażowa, Wojska Polskiego

Od godz 16

Gdańska, Krakowska, Śląska

Czwartek 26.11. od godz. 9.00

Kolonijna, Jagiełły, Plac Szarych Szeregów, Bazarowa

od godz. 16

Komuny Paryskiej.

1. Na pozostałych nie wymienionych ulicach ks. Tomasz był obecny w pierwszym tygodniu roznoszenia opłatków, gdzie większość rodzin go przyjęła. Jeśli kogoś nie zastał w tym czasie w domu proszę o kontakt. W czwartek wieczorem do tych rodzin ks. Tomasz jeszcze raz dotrze.

1. Dziękujemy wszystkim, których odwiedził ks. Tomasz przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com/grobonet/start.php)

1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali transmisję z naszego kościoła.

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Prosimy, aby stosować się do reżimu sanitarnego i w kościele zasłaniać usta i nos.

1. Przy konfesjonale, w którym odbywa się spowiedź jest środek dezynfekcyjny. Przy podejściu do konfesjonału można zdezynfekować folię na kratkach. Na życzenie można skorzystać ze spowiedzi w kaplicy.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury.

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Antoni Borzęcki, l. 68; Marianna Wieczorek, l. 86, Zbigniew Wawrzyniak, l. 63, Agata Fryze, l. 54

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

1. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
    Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!