VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018

Komunikaty   duszpasterskie

  1. Dzisiaj w XXVI Światowy Dzień Chorego zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 12:00 w intencji wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Zapraszamy osoby starsze i chore na tę Eucharystię.
  2. W najbliższy wtorek, 13 lutego, różaniec fatimski w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  3. W środę, 14 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w ciągu dnia w tym jednego do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego kto ukończył 14 rok życia, zaś post ilościowy obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6:30; 7:00, 10:00 i 18:00. Wypominki za zmarłych oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak w każdą środę.W Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji Jałmużna Wielkopostna – w kruchtach kościoła zostały wyłożone skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Zebrane z nich fundusze pomogą przygotować święta Wielkiej Nocy dla osób chorych i najbardziej potrzebujących z naszej parafii.  A we wszystkich kościołach AŁ w Środę Popielcową, po każdej Mszy Św., przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na wsparcie charytatywnych dzieł Caritas AŁ.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na adoracje przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek o godz. 19:00, w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
  5. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o sobocie 17 lutego br. kiedy to odbędzie się mierzenie alb do I Komunii Św. Na godz. 10:00 wejściem do kancelarii zapraszamy chłopców, a na godz. 10:45 dziewczynki.
  6. Także w sobotę o godz. 17:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Wszystkich, którzy zamierzają w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa a nie ukończyli jeszcze nauk przedmałżeńskich zapraszamy.
  7. Z racji na przypadający 20 lutego dzień imienin ks. Leona w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12:00 dobremu Bogu polecać będziemy dostojnego Solenizanta wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask i dobrego zdrowia. Zechciejmy otoczyć Go naszymi modlitwami.
  8. Wczoraj zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy z radością otwierali drzwi swoich domów uczestnicząc we wspólnej modlitwie i rozmowie. Za wszelkie dobro jakiego doświadczaliśmy goszcząc w Waszych domach a także za składane ofiary, które pomogą w realizacji zamierzeń związanych z planowanymi pracami w naszej świątyni – Bóg zapłać.
  9. W kruchtach świątyni do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i List do Pani.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stefan Sobczak i Janina Kowalska. Dobry Jezu a nasz Panie…