Ogłoszenia 13 niedziela zwykła, 30 czerwca 2019r.

13           Niedziela Zwykła

30 Czerwca 2019r.

 

  1. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 15.45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30i 18:00. Chorychz Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła. W I sobotęMsza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00, następnie nabożeństwo różańcowe.

 

  1. W poniedziałki Godzinki i koronka do Miłosierdzia Bożego o 17:30, w środy wypominki o 17:30 oraz o 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy poprzedzająca wieczorną Mszę Św.

 

  1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy św. w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

  1. Decyzją ks. Abp Grzegorza Rysia z końcem sierpnia, parafię naszą opuści ks. Robert Zientera, zostaje przeniesiony do parafii w Dobroniu. Do naszej parafii został mianowany ks. Tomasz Mackiewicz z parafii św. Jana XXIII w Łodzi.

 

  1. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy szczęśliwej podróży i opieki Bożej. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. W czasie wakacyjnym pamiętajmy również o godnym stroju w czasie uczestniczenia w niedzielnych nabożeństwach i podczas nawiedzania świątyń w wakacje.

 

  1. Osoby, które przekazały zdjęcia na wystawę, mogą je odbierać u ks. Proboszcza.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

  1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

  1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Andrzej Borowski, l. 69; Bogdan Hajzler, l. 81

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.